ÇİVRİL’DE AT BİNİCİLİK TESİSİ YAPILIYOR

Çivril Belediyesi, Geleneksel Spor Dalları Tesisi inşaatına başladı.

ÇİVRİL’DE AT BİNİCİLİK TESİSİ YAPILIYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 492 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi, Geleneksel Spor Dalları Tesisi inşaatına başladı.

Çivril Belediyesi ile Spor Toto işbirliği ile yapılacak olan Geleneksel Spor Dalları Tesisinin inşaatına başlandı. Haydan mahallesinde hayata geçirilecek olan at binicilik tesisinde, 900 metre kare çim tabanlı ve 900 metre kare kum tabanlı olmak üzere 1800 metre kare açık manejden yer alacak.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen başkan Niyazi Vural Çivril’de sporun gelişmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek “ilçemizi sporun merkezi haline getirmek için çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Geleneksel spor alanı inşaatı ve çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Göreve geldiğimiz andan itibaren farklı farklı projeleri hayata geçiriyoruz. Geleneklerimize, örf ve adetlerimize uygun alanlarda yatırımlarımızı da tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bu kapsamda desteklenmesi gereken en önemli spor dallarından birisi de ata sporumuz olan binicilik. Hemşehrilerimizi binicilik sporu ile tanıştırmak, çocuklarımıza at sevgisini kazandırmak için böyle bir tesisin inşaatına başladık. Bu tesisi hayata geçirerek, her yaştan vatandaşlarımızın özellikle hafta sonlarını aileleriyle birlikte hoş vakit geçirmelerini amaçlıyoruz. Şimdiden Çivril’imize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Bunun yanı sıra 15 padok bulunacak. Padokların toplam alanı 275 metre alanı kapsayacak. 780 metre kare kapalı manej bulunan proje kapsamında 3 adet de ayrı bölgelerde tuvaletler yer alacak.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=