ÇİVRİL KADİR GECESİNDE BİRLİKTE İFTAR YAPTI

Gönül Sofrası, Kadir Gecesinde Cumhuriyet Meydanında kuruldu.

ÇİVRİL KADİR GECESİNDE BİRLİKTE İFTAR YAPTI
Yazar : Tarih : Okunma : 231 views Yorum Yap

Gönül Sofrası, Kadir Gecesinde Cumhuriyet Meydanında kuruldu.

Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede iftar çadırı kuran Çivril Belediyesi, Kadir Gecesinde ilçe merkezinde binlerce kişiye iftar yaptırdı.

Geleneksel hale gelen Çivril Belediyesi Gönül Sofrası İftar çadırı Kadir gecesinde Cumhuriyet Meydanında kuruldu. Binlerce kişinin dualar eşliğinde iftar yaptığı gecede çocuklarda unutulmadı. İftar programına AK Parti, Büyük Birlik partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanları ile birlikte katılan Belediye başkanı Niyazi Vural, Ramazan ayı boyunca Çivril’in tüm mahallerinde kurdukları gönül Sofraları ile kardeşlik ve birlik beraberliği pekiştirdiklerini söyledi.

Hayırseverlerin desteği ile Kızılay Aşevinde hazırlanan yemeklerin tüm Çivril’de kurdukları iftar sofralarında ikram edildiğini ifade eden Başkan Vural yaptığı konuşmada “Bizleri başı rahmet ortası mağfiret, sonu günahlardan azad olan Ramazan-ı Şerif’e, Kur’an-I Kerim’in indirildiği, bin aydan daha kıymetli Kadir Gecesi’ne eriştiren Cenab- ı Hakk’a şükürler olsun. Bir kaç gün sonra inşallah Ramazan Bayramı’na erişeceğiz. Cenab-ı Hakk bayramınızı hayırlı ve mübarek eylesin. Duamız odur ki Mevla,dünyanın dört bir tarafında zulüm gören Müslümanlara ve tüm insanlığa huzuru, refahı, barışı ve kurtuluşu nasip eylesin. Bugün davetimize icabet eden ve burada olan siz kıymetli vatandaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyor teşekkür ediyorum. Kandilimiz mübarek olsun. Bu yıl da Hayırseverlerimizin desteği ile kurduğumuz sofralarda birlikte iftar yapmanın onur ve mutluluğunu yaşadık. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Türk milleti bir olunca üstesinden gelemeyeceği bir şey yoktur” dedi.

Gecede çocuklar için Hacivat Karagöz gösterisi yapılırken Çivril Belediyesi tarafında da pamuk şeker ikram edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=