ÇİVRİL HEM YILSONU SERGİSİ AÇILDI

Çivril İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yılsonu sergisi törenle açıldı.

ÇİVRİL HEM YILSONU SERGİSİ AÇILDI
Yazar : Tarih : Okunma : 185 views Yorum Yap

Çivril İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yılsonu sergisi törenle açıldı.
Çivril Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi Çiftçi Mallar Koruma eski binasında açıldı. Açılışa, Kaymakam Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Niyazi Vural, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, Halk eğitim Müdürü Ramazan Eroğlu, Siyasi Parti temsilcileri, STK yönetici ve üyeleri Daire amir ve müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Halk Eğitim merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu yaptı. Müdür Eroğlu konuşmasında Halk Eğitim Merkezilerinin üstlendiği misyon ve yıl boyunca mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Kaymakam Turan Soğukoluk’un konuşmalarının ardından HEM bünyesinde açılan Halk oyunları ekibi ile Karate ve savunma sporları kursiyerlerinin performans gösterileri sahnelendi.
HEM öğretmen ve eğitmenlerinin türkü dinletisinin ardından Kaymakam ve beraberindekiler sergiyi gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Sergide 18 usta öğreticinin kursuna katılan yaklaşık 350 kursiyerin el emeği rölyef, giyim, örgü, takı tasarım, yağlı boya ve el sanatları dalında ürettiği ürünler yer alıyor.
Milli Eğitim Bakanlığının 1-7 Haziran 2022 tarihlerinde belirlediği Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinde, Çivril Halk eğitim merkezi kursiyerlerin yıl boyunca el emekleriyle hazırladıkları ürünlerinin yer aldığı sergi beğeni topladı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=