ÇİVRİL BELEDİYESİ KURSİYER ÖĞRENCİLERE GEZİ PROGRAMI DÜZENLEDİ.

Çivril Belediyesi, Kültür tanıtım çalışmaları çerçevesinde Özdemirci Mahallesi’ndeki Halı ve Kilim Kursu ve Kuran Kursu’ndaki kursiyerlere Çivril Camiileri ve tarihi Mavi Konağa gezi programı düzenledi.

ÇİVRİL BELEDİYESİ KURSİYER ÖĞRENCİLERE GEZİ PROGRAMI DÜZENLEDİ.
Yazar : Tarih : Okunma : 237 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi tarafından ilçenin tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri için gerçekleştirilen geziye 23 tane kursiyer katıldı.

Sabahın erken saatlerinde Özdemirci Halk Eğitim Merkezi Giyim ve Nakış Kursu önünden hareket  eden kursiyerlerin ilk durağı,kırk kültür tabasına rastlanan Beyce Sultan Yerleşkesi ziyareti oldu ardından

dinlerin harman olduğu 13. yy beylikler devri mimarisi, bünyesindeki devşirme malzemeler ile iki kültürü yansıtan Dedeköy Camii ve türbeleri ziyaret edilip, dualar edildi. Devamında da tarihi  Mavi Konak ziyaret edildi. Son olarak da Savran Mahallesindeki Serbanşah Camii’sini ziyaret eden kursiyerler birçok uygarlıklara ev sahipliği yapan tarihi güzellikleri Çivril’i görme imkanı sağlayan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a  teşekkür ederek, geziden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=