ÇİVRİL 3 GÜN FESTİVALLE COŞACAK

Elma, Tarım ve Kültür Festivali için hazırlıklarını tamamlayan Çivril Belediyesi, 3 gün boyunca vatandaşlara büyük coşku yaşatacak.

ÇİVRİL 3 GÜN FESTİVALLE COŞACAK
Yazar : Tarih : Okunma : 174 views Yorum Yap

Elma, Tarım ve Kültür Festivali için hazırlıklarını tamamlayan Çivril Belediyesi, 3 gün boyunca vatandaşlara büyük coşku yaşatacak. Genç kitleleri peşinden sürükleyen Semicenk ve sevilen sanatçı Derya Uluğ, verecekleri konserlerle festivale renk katacak.

Çivril Belediyesi eşsiz bir festivale imza atmak için geri sayıma geçti. Elma, şeftali ve ayçiçeği ile marka bir bölge haline gelme yolunda emin adımlarla ilerleyen Çivril’de 25’inci Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali Cuma günü coşkuyla başlayacak ve Pazar günü geç saatlerde son bulacak. Festival öncesi kameralar karşısına geçen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Festivalimizin duyurusunu tanıtımını yapmak için sizlerle bir araya geldik. Kültür Bakanlığımızın ve Büyükşehir Belediye’mizin destekleriyle bu festivali gerçekleştiriyoruz. Çivril’imizin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle, ayrıca bölgemizde yetişen güzel meyvelerin ve ayçiçeğinin tanıtımını yaparak uluslararası alanda yer edinebilmesi adına festivalimizi çok önemsiyoruz. Festivalimiz 1995 yılında düzenlenmeye başlanmış bir festival. Bu yıl 8-9-10 Eylül tarihlerinde Çivril 25’inci Elma, Tarım ve Kültür Festivali’ni gerçekleştireceğiz” dedi.

“ÇİVRİL ŞEFTALİSİ MARKETLERDE BURSA ŞEFTALİSİ DİYE SATILIYOR”

Festivallerin şehirler ve üretilen ürünler için önemine de değinen Başkan Vural, “Hemşerilerimizin ürettiği ürünlerin daha iyi fiyata satılması, daha büyük pazarlara açılması için bunlar gerekli. Şeftaliyi Çivril üretiyor, büyük bir market zincirine girdiğiniz zaman Bursa Şeftalisi diye alıyorsunuz. Yani bu şeftali Çivril Şeftalisi. Bu elmalar Çivril Elması. Eriklerimiz, çekirdeklerimiz Türkiye’de hatırı sayılır rekolteye sahip. Bu ürünlerin markalaşması için basınımızın desteği bizler için çok önemli. Biz bu festivallere gelen sanatçılarımıza elmamızı, şeftalimizi, eriğimizi neyimiz varsa ikram ediyoruz, ısrarla pazarlarda, marketlerde Çivril ürünlerini talep etmelerini rica ediyoruz. Tatlarına baktırarak ürün tanıtımına katkı sağlamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“GÜMBÜR GÜMBÜR BİR FESTİVAL YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Bu sene festival kapsamında sahne alacak olan sanatçıların hepsinin birbirinden değerli olduğunu dile getiren Başkan Vural, “Geçen yıl ki sanatçılarımızla rekor bir katılım sağladık. Yaşlılarımız alınmasın ama bu yıl ki sanatçılarımız da genç kitlelerimiz tarafından takip edilen sevilen sanatçılar. Yine dolu dolu gümbür gümbür bir festivali yine sizlerle birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

CUMARTESİ SEMİCENK, PAZAR DERYA ULUĞ

Festival programından da bahseden Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “8 Eylül Cuma günü Elma Yarışmamız var. En güzel elmayı yetiştiren çiftçilerimize ödüllerimiz oluyor. Türkiye’nin değişik üniversitelerinden hocalar meyvecilik konusunda sunumlar yapacak. Saat 17.00’de kortej yürüyüşümüz olacak ve festivalimiz başlamış olacak. İlk gün konserimiz Alperen Kekilli isimli sanatçımızla olacak. Cumartesi ise çok keyifli bir bisiklet turu gerçekleştireceğiz. Biraz evel bahsettiğimiz Miryokefalon Zaferi’nin kutlamasını da festival programı içerisine dahil ettik. Bu anlamda bir sunum, bir sempozyum yine geleneksel şekilde yapılacak. Güzel bir panel gerçekleştireceğiz. Cirit gösterilerimiz olacak ve akşam ise Sıla Şahin ve Samet Kardeşler konserleri olacak. Saat 22.00’de ise Semicenk konseri gerçekleşecek. Pazar günü Beycesultan’da panel yapılacak. Ardından ilginç bir yarışma yapılacak. En ağır en yavaş bisiklete binme yarışmasını gerçekleştireceğiz. Çekirdek ve elma yeme yarışmaları yapılacak. En güzel elmalı pasta yarışması da yapılacak. Yapılan tüm yarışmaların ödül töreni Pazar günü gerçekleşecek. Akşam ise Sezer Sarıgöz konserimiz ve saat 22.00’de de Derya Uluğ konserimizle birlikte etkinliklerimiz sona erecek.” Dedi.

Sözlerini festival daveti ile noktalayan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Sizleriniz aracılığı ile tüm vatandaşlarımızı 25.Çivril Elma Tarım ve Kültür Festivalimize davet ediyorum.” Dedi.

Denizli Gazeteciler Cemiyetinde gerçekleşen basın toplantısında Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a, Çivril ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Çivril Esnaf Odası Başkanı Zeki Karahan eşlik etti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=