ÇEVRE GÜNÜNDE BAŞKANLA TEMİZLİK YAPTILAR

Çivril’de 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Beydilli mahallesinde çevre temizliği yapıldı.

ÇEVRE GÜNÜNDE BAŞKANLA TEMİZLİK YAPTILAR
Yazar : Tarih : Okunma : 250 views Yorum Yap

Çivril’de 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Beydilli mahallesinde çevre temizliği yapıldı.

Çivril Çivril Atasay Kamer Ortaokulu öğrencileri Dünya Çevre günü dolayısıyla Işıklı gölü kenarında çevre temizliği yaptı. Dünya Çevre Günü’nde “Temiz Çivril Temiz Dünya” sloganıyla belediye başkanı Niyazi Vural ve Çivril Atasay Kamer Ortaokulu öğrencileri Beydilli mahallesinde çevre temizliği gerçekleştirdi.

Öğrencilerle birlikte Beydilli Mahallesi Işıklı gölü kenarında yapılan çevre temizliğinde elinde poşetle çöp toplamaya katılan Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Dünya Çevre Günü dolayısıyla Beydilli mahallemizde, göl kenarında ve ağaçlık alanda doğada unutulmuş atıkları, çocuklarımızla beraber toplayarak, temiz bir doğa oluşturmak için katkıda bulunduk. Daha Temiz bir Dünya temiz bir Çivril sloganıyla çıktığımız bu çevre temizliği faaliyetini senede bir gün değil her gün uygulayarak çocuklarımıza gençlerimize daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmayı hedefliyoruz. Çivril Belediyesi olarak tüm birimlerimizle çocuklarımıza daha yaşanabilir, daha temiz bir Çivril gayreti ile çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz projelerle çocuklarımıza, insana, doğaya saygılı bir yaklaşımla çevre bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız ile birlikte bu tür etkinlerimizi sürdüreceğiz.  Bu etkinliğin düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir kez daha diyoruz ki; Temiz Çivril Temiz Dünya…” dedi.

Etkinlik kapsamında çevre ile ilgili şiirler okundu. Dereceye giren öğrencilere Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural hediyelerini takdim etti.

Yapılan etkinlik sonunda, türlerine göre ayrıştırılarak toplanan çöpler Çivril Belediyesi tarafından çöp ayrıştırma merkezine götürüldü.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=