ÇEVAK’A VEFA BORCU

Kızına burs aldığı ÇEVAK’ın gönüllüsü oldu.

ÇEVAK’A VEFA BORCU
Yazar : Tarih : Okunma : 421 views Yorum Yap

Kızına burs aldığı ÇEVAK’ın gönüllüsü oldu.

Emircik mahallesinde yaşayan baba R. Demir, öğrenim hayatı sürecince kızına burs aldığı ÇEVAK’ın gönüllü burs vereni oldu.

Doktor olan kızının adına ÇEVAK’a para gönderen R. Demir’i, evinde ziyaret eden ÇEVAK başkanı Hüseyin Güngören ve Alaattin Kameroğlu aileye teşekkür etti. Kızlarının öğrenim hayatında maddi destek sağlayan ÇEVAK’ın Çivrilli öğrenciler için büyük şans olduğunu belirtti.

Kızı üniversite öğrenimi görürken ÇEVAK’tan burs alan R. Demir, kızı çalışma hayatına başlayınca ÇEVAK hesaplarına bağış yaptı. Vakfın başkanı Hüseyin Güngören banka hesabına gelen paranın kaynağını araştırınca 2012 -2019 yılları arasından vakıftan burs alan bir öğrencinin velisine ulaştı. Emircik mahallesinde yaşayan R. Demir ile iletişime geçen Hüseyin Güngören aileyi evinde ziyaret ederek duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Ziyarette baba ve anneye teşekkür eden ÇEVAK başkanı Hüseyin Güngören ve Alaattin Kameroğlu ÇEVAK’ın amacına ulaştığını görmekten mutlu olduklarını belirterek “otuz yıl önce Çivrilli öğrencilere destek olmak amacıyla çıktığımız yolda böyle sonuçlarla karşılamaktan dolayı mutluyuz. 2012 yılında Tıp fakültesine başlayan bir öğrencimize 2019 yılına kadar burs vermişiz. O öğrencimiz mezun olmuş ve doktor olarak Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde göreve başlamış. Babası da, kızı göreve başlar başlamaz vakfımızın hesabına bağış yapmış, sonra anne yapmış. Biz bu bağışları görünce mutlu olduk. Kaynağını araştırınca daha çok mutlu olduk ve ailemizle bir araya gelmek istedik. Sağ olsunlar. Demir ailesi bizleri evlerinde ağırladı. Tanışmış olduk sohbet ettik” dedi.

ÇEVAK’ın Çivrilli öğrenciler için büyük bir şans olduğunu belirten baba R. Demir de “kızım üniversite de okurken ÇEAVK’tan burs almıştı. Okul hayatı bittikten sonra bizde başka öğrencilere faydalı olmak adına ÇEVAK’a bağış yaptık. Hem ben hem eşim dönem dönem bağış yaparak katkıda bulunmaya çalıştık” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=