ÇAYIR MAHALLESİ ÜVEY EVLAT MI?

Çivril’in merkez mahallerinden bir olan Çayır Mahallesinin sakinleri üvey evlat muamelesi gördüklerini söyledi.
Önceki dönem duvardan duvara parke taş döşenip kaldırımları yapılarak örnek mahalle olarak teşhir edilen Çayır Mahallesi günümüzde bakımsızlığı ile örnek mahalle haline geldi.

Yazar : Tarih : Okunma : 32.880 views Yorum Yap

Yol boyu tarladan bir farkı kalmayan kaldırımlarda insan boyunu aşan otlar içinde de envai çeşit çöp barındırıyor.

Bakımsızlıktan yürünemez hale gelmiş olan kaldırımlar mahalle sakinlerini oldukça rahatsız ediyor. Evlerinin önünden geçen kaldırımları kendi imkanları ile temizleyen vatandaşlar diğer kaldırımlar için belediyenin temizlik yapacağı günü bekliyor.


MAHALLEMİZE HİÇ BAKILMIYOR
Kaldırımların çöplükten bir farkı kalmamış olduğunu ve belediyenin mahalleye üvey evlat muamelesi yaptığını ifade eden mahalle sakinleri, “Otlardan kaldırımlarda yürümek zaten mümkün değil. Bir de içerisine dolmuş olan çöpler hiç de sağlıklı değil. Özellikle de içinde bulunduğumuz pandemi döneminde temizliğin bu kadar önemi bilindiği halde mahallemize hiç bakılmıyor.” dedi.


ÇİVRİL GERİLİYOR
10 senedir Çivril’e gidip geldiğini ve Çivril’in yol sorunlarını bir türlü düzeltemediğini ifade eden Sandıklı’dan misafir gelmiş olan İbrahim Bey, “Ben Çivril’i çok beğeniyorum. Evleri falan çok güzel. 10 senedir sürekli Çivril’e gelip gidiyorum yolları hep kötü olarak görüyorum. Yeşil Çivril çok güzel ama kötü görüntü hiç yakışmıyor. Sandıklılı olduğum için söylemiyorum ama Sandıklı baya gelişti ilerledi ama Çivril hep yerinde sayıyor hatta geriliyor diyebilirim. Kimse bir yabancı gelip eleştiriyor diye bana kızmasın ben de buranın bir damadı olarak ben de buralı sayılırım. İnşallah her şey daha iyiye gider.”ifadelerini kullandı.


BELEDİYENİN GÖREVİ
Çöp ve otlarla dolu aynı manzarayı Çayır Mahallesinin her sokağında görmek mümkün. Mahalle sakinlerinden Kürşat Kabadayı kaldırımları temizlemenin belediyenin görevi olduğu ifade ederken yine Mahalle sakinlerinden Şerif bey ise görüntü kirliliğinin mahalleye yakışmadığını dile getirdi.


SÜPÜREN VATANDAŞA TEPKİ GELMİŞTİ
Geçtiğimiz Ocak ayında Çivril’de yaşayan ve sokaklardan atık toplayarak geçimini sağlayan 45 yaşındaki Tekin Çetin isimli vatandaş sokakları süpürdüğü için belediye çalışanları tarafından tepki görmüştü.
Çayır mahallesinde Çivril Kılıçaslan Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Nevişet Kameroğlu orta okulu etrafında bulunan tüm kaldırımları temizleyen ve çöpleri öbek halinde yol kenarına toplayan Tekin Çetin Çivril belediyesi Temizlik işleri personelinin ‘bu senin işin değil bir daha süpürme’ uyarısından sonra yaşadığı korku ve heyecanla burnu kanamış ve sokakları süpürmeyi bırakmıştı.
H:Serap Sofulu

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=