ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI

Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü düzenlenen tören ve programlarla kutlandı.

ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI
Yazar : Tarih : Okunma : 144 views Yorum Yap

Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü düzenlenen tören ve programlarla kutlandı.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde Çivril’de anma programı düzenlendi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla Çivril’de anma programı Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması sonrasında ise anıt önündeki tören sona erdi.

Çanakkale Zaferinin yıl dönümü Anma ve kutlama programı Şehitler Mezarlığında düzenlenen programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından protokol şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitler mezarlığındaki tören yapılan dua ile sona erdi.

Şevkiye Özel Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programın ardından Anma ve kutlama törenleri Çivril Belediyesi tarafından gaziler ve Şehit Aileleri onuruna verilen öğle yemeği ile devam etti. Çivril Belediyesi Sosyal tesissilerinde verilen yemeğe Çivril Muharip Gaziler Derneği üyeleri ile Çivrilli Şehit aile ve yakınları katıldı. Yemekte Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Kaymakam Hasan Akbulut birer konuşma yaparak Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününü kutladı. Konuşmasında şehitlik ve milli birliğin önemine değinen Kaymakam Hasan Akbulut “Çanakkale’yi anlatmaya kelimeler yetmez. Biz millet olarak bir olunca neler başaracağımızı Çanakkale ile gösterdik. Bugün Çivril’de duygu dolu bir program yaptık hazırlayan öğrencilere teşekkür ederim” dedi. Konuşmasında gazileri ve şehit ailelerini kaymakamlığa davet eden kaymakam Hasan Akbulut “kapımız size her zaman açık. Gelmek için işiniz olmasını beklemeyin, hiç bir işiniz olmasa da çay içmeye gelin” dedi.

Günün anlamına binaen kısa bir konuşma yapan başkan Niyazi Vural, “Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kez daha saygı ile andığımız, şükran duygularımızı sunduğumuz bu önemli günde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’de bedenlerini siper ederek istiklâlimizi koruyan, Cumhuriyet’in yolunu açan, zafere ulaşarak vatanı ve bayrağı, milli ve manevi değerleri uğruna şehit olan tüm kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun.” dedi.

Düzenlenen anma ve kutlama programlarına Kaymakam Hasan Akbulut, Belediye başkanıNiyazi Vural, Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan,Emniyet Müdürü Asım Kayacı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ali Çolak, Siyasi Parti ilçe yöneticileri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=