BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN

Bir İmza da Sen Ver

Büyük Menderes İnisiyatifi Çivril’de ‘Büyük Menderes Nehri yok olmasın, bir imza da sen ver’ projesi kapsamında imza kampanyası düzenledi.  

Bugüne kadar bölge çapında 50 binin üzerinde imza toplandığını belirten Büyük Menderes İnisiyatifi üyesi Ahmet Ergun “Topladığımız imzalarla TBMM’ye 20 kişilik bir delegasyon göndereceğiz” dedi.

BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN
Yazar : Tarih : Okunma : 505 views Yorum Yap

Batı Anadolu’nun en büyük nehirlerinden biri olan Büyük Menderes Nehri ülkenin en kirli üçüncü nehri ve kuruma tehlikesiyle karşı karşıya. Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden, Uşak, Denizli ve Aydın şehirlerindeki çevre örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Büyük Menderes İnisiyatifi, nehri ve havzasını yaşanılır hale getirmeyi amaçladıklarını belirterek Çivril’de de imza kampanyası düzenledi.

 

50 BİNİN ÜZERİNDE İMZA TOPLANDI!

Yanlış sulama yöntemi ile nehrin tehlike altında olduğunu belirten Büyük Menderes İnisiyatifi üyesi Ahmet Ergun “Sorunun en önemli sebeplerinden birisinin yanlış sulama yöntemi. Büyük Menderes Nehri yıllardır evsel atık sular, sanayi kuruluşlarında oluşan endüstriyel atık sular, zeytin kara suyu ve maden atıklarıyla beraber kirletilmektedir. Bu kirliliğe bağlı olarak bu nehir Türkiye’nin en kirli 3’üncü nehri durumundadır. Büyük Menderes Nehri’nin kurtarılması için başlattığımız imza kampanyasında neredeyse 50 bin imzaya ulaştık” şeklinde konuştu.

 

SU YASASI’NI TALEP EDECEKLER!

Toplanılan imzaların 20 kişilik yetkili kurul ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gideceğini ifade eden Büyük Menderes İnisiyatifi üyesi Ahmet Ergun “İmza kampanyasını Temmuz ayının ortalarında başlattık. Ocak ayının ortalarına kadar imza toplamaya devam edeceğiz.  Topladığımız imzalarla TBMM’ye 20 kişilik bir delegasyon göndereceğiz. Uşak, Afyonkarahisar, Denizli ve Aydın’ın da içinde yer aldığı 20 kişilik delegasyon ocak ayında meclise gidecek.  Bölge çapında 50 binin üzerinde imza topladık. Su Yasası’nın çıkmasını talep edeceğiz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=