BÜYÜK KASABA ÇİVRİL

Çivril’e geleli 34 yıl oldu Çivril’e gelmeden ve geldikten sonra Yeşil Çivril olarak tanıdım ve gördüm.

BÜYÜK KASABA ÇİVRİL
Yazar : Tarih : Okunma : 876 views Yorum Yap

Çivril’e geleli 34 yıl oldu Çivril’e gelmeden ve geldikten sonra Yeşil Çivril olarak tanıdım ve gördüm. Çivril denilince Balık, Elma Işıklı gölü vs. güzelliklerle anılırdı Işıklı (Beydilli)gölünde ve Işıklı kasabasın da kanallarda Yetişkin çocuk boyunda balıklar yetişirdi, Işıklı çevresi Çay bahçesi ve Gazinolarıyla cıvıl cıvıldı. Çivril yemyeşildi şimdi her yer beton yığınına döndü. Çivril’liler hastanedeki bazı doktorlar ve bazı bürokratlar Denizli’den gelip gidiyor diye yakınıyorlar Çivril de bu insanların gideceği lokal tarzı kaç tane yer var? Sinema yok, Eğlence salonu örneğin bir Bowling salonu yok vs. vs. hatta 10 yıldan fazla bir süredir bir hamam, çarşıda devamlı açık umumi tuvaletbile yok. Çoğu kişi Lise dengi okullara bile çocuklarını Denizliye veya diğer Büyükşehirlere gönderiyor. Fabrika tarzı kaç tane üretim yeri işyeri var? Hakkını vermek gerekirse bol bol 3 harfli marketler var. Ne yazık ki Çivril’in ne yeşilliği kaldı ne güzelliği. Adeta büyük bir kasaba hüviyetine büründü.

Ak partinin Belediye seçimlerin de Gönül belediyeciliği sloganı vardı Sayın Osman Zolan bu sloganı iyi uyguluyor ne yazık ki Sayın Niyazi Vural bu piar çalışmasında sınıfta kaldı. Geçenlerde Beydilli de yapılan festivalle Seraserli bölgesini buradan Nilüfer turu yapılmıyor mu diye, Festivaldeki konserleri de Çivril de yapmayıp 2 gece Çivril’i ıssız şehir haline getirerek Çivril esnafını küstürdü. Belki yakınındakilerin yanlış yönlendirmesinin etkisi vardır bilmiyorum. Meclis toplantılarında izlediğim Sayın Vural İngiltere deki  % 7 enflasyonun Ülkemizdeki % 73 enflasyondan etkili olacağını söylüyor ama rakamları tam bilmediğim için örnekleme yapıyorum taş döşemesi için 100.000 lira ödenek çıkartıyor bu parayla 5.000 metre taş döşenme imkanı varken 3-5 ay sonra taş döşeme işi başlayınca enflasyon farkı nedeniyle 100.000 liraya 3.000 metrekare taş döşenebiliyor bunu hesap edemiyor.

Seçimlere aynı adaylarla gidileceğini varsayarsak Çivril de Sayın Zolan(Büyükşehir),Sayın Vural’dan(Çivril) en az 4-5 bin fazla oy alır. Sayın Vural’a bir büyüğü olarak tavsiyem yanına kendi partinden1-2 Meclis üyesi alarak Çarşıda, Sanayi de esnafı ve köyleri ziyaret et kızmadan dikkatlicesorunlarını, isteklerini dinle notlarını al yanında biz yaptık oldu ben yaptım oldu diyenleri gezdirme 2-3 ay sonra bir daha değerlendirmeni yap aradaki farkı göreceksiniz. Bir tarlada 40 metre de su çıkıyorsa kazar suyu bulursunuz. Tarlanın 40 yerinde 1 metre kazarsanız hiç bir şey bulamazsınız.

Yıllar önce siyasetin içindeyken seçim dönemi Çivril’in tanınmış esnaflarından birisinin çevresinden iyi oy getireceği düşünülerekİkna için bu şahsın ziyareti kararlaştırıldı ziyarete başkan ve bu şahsı iyi tanıyan 1 kişi gitsin denilmesine rağmen 7-8 kişilik bir kalabalıkla bu ziyaret yapıldı tabi şahıs ikna edilemedi. Kalabalık yapılan seçim çalışmaları kendini tatminden öteye gitmez vatandaş sizi iyi karşılar ama gelenlerin içinde samimi bulmadığı birisini veya birilerini görünce oy verecekse bile vermez. Oy almak için o kişinin önce gönlünü yapacaksınız. Dost dediğin acı gerçekleri yüzüne vurur. Siyasette her dediğinize tamam diyenler yarın sizle işi bitince başkalarına tamam der ve en çokta sizi eleştirirler. Çivril’e bir çivi çakan her kişiye teşekkür ederiz, yapılan her güzel yatırım Çivril’e fayda sağlar. Çivril güzelleşir ve kalkınır.

Esen kalın…

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=