BURS ALMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR

ÇEVAK burs müracaatı duyurusudur

BURS ALMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 408 views Yorum Yap

ÇEVAK burs müracaatı duyurusudur

Çivril Eğitim Gönülleri Vakfı (ÇEVAK) 2023 – 2024 öğretim yılı burs miktarını açıkladı.

Yükseköğrenim gören Çivrilli öğrencilere okul yaşantılarında maddi destek sağlamak amacıyla 30 yıldır burs veren ÇEVAK yeni dönem burs başvurularının 1 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında kabul edileceğini duyurdu.

Üniversite sınav ve yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 2023 -2024 öğrenim yılı çalışmalarına başlayan ÇEVAK burs miktarını açıkladı. 2023 -2024 öğrenim yılında öğrencilere aylık 700 lira burs vereceğini açıklayan vakıf başvuruların Çivril’de bulunan Vakıf merkezine elden yapılacağını duyurdu. Vakıftan yapılan yazılı açıklamada “ÇEVAK’tan 2023 – 2024 öğretim yılında burs almak isteyen öğrencilerin 1 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında Çivril şubemize müracaat evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir.

2023 2024 öğretim yılında öğrencilerimize her ay ödenecek burs miktarı 700 TL olarak belirlenmiştir.

Müracaatlar ıslak imzalı olarak belirtilen tarih aralığında Çivril şubemize bizzat elden teslim edilmelidir, posta veya e-mail olarak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru formları ÇEVAK’ın internet sitesi burs başvuru bölümünden temin edilebilir.

İlk defa burs başvurusu yapacaklar için istenen belgeler şunlardır; en az 4 yıllık bir devlet Üniversitesine kayıt yaptırdığını belirten kayıt belgesi, Çivril nüfusuna kayıtlı olduğunu ispatlayan nüfus kayıt belgesi.

İlk defa başvuran öğrencilerin Çivril Halk Bankası şubesinde sadece kendi adlarına hesap açtırmaları gerekir. Başvuru formlarına bursların yatırılacağı IBAN numaralarını düzgün okunaklı ve eksiksiz yazmaları çok önemlidir.

Bir önceki sene burs alıp tekrar burs almak isteyen öğrencilerimizin de başvuru formlarını tekrar doldurup Çivril şubemize elden teslim etmeleri gerekmektedir.Tekrar burs almak isteyen öğrencilerimizin 2022-2023 öğretim yılına ait not transkriplerini başvuru formlarına ilave etmeleri şarttır.

İstanbul’daki üniversitelerde eğitim görecek ve görmeye devam eden ve burs için başvuran öğrencilerimiz ile 15 Ekim 2023 pazar günü saat 13.00’te İstanbul Merter’de bulunan Vakıf merkezimizde yemekli olarak ağırlayacağımız tanışma ve diğer öğrencilerle kaynaşma toplantısı yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin başvuru değerlendirmeleri aynı gün bu toplantıda yapılacağı için toplantıya katılmayan öğrenciler değerlendirme dışı kalacaklardır.

Tüm öğrencilerimize ÇEVAK yönetim kurulu olarak Sağlıklı günlerde başarılı bir eğitim ve öğretim yılı dileriz” ifadelerine yer verildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=