BİR KİLO TOST YÜZ LİRA

Çivril’de bir büfe işletmecisi, yaptığı tostu kiloyla satıyor.

Yazar : Tarih : Okunma : 1.031 views Yorum Yap

Çivril’de bir büfe işletmecisi, yaptığı tostu kiloyla satıyor.

Kiloyla satılan tost büyük ilgi görüyor. Çivril Kızılcasöğüt sanayi sitesinde bulunan bir büfe hazırladığı özel tostu kiloyla satıyor. Günde iki ya da üç sipariş alan işletmeci kiloyla tostun büyük ilgi gördüğünü söyledi.

kilo ile tost

Babasının 1977 yılında açtığı ve işlettiği büfede 1999 yılında işe başladığını belirten Mehmet Yıldırım “büfemiz sanayi sitesi içinde. Karışık tost revaçta bir yiyecek. Tost malzemelerinde yapılabilecek her türlü çeşitliliği yaptık. En son kiloyla tostu menümüze kattık. Kiloyla satılan tosta duble malzemeli tosttan daha fazla malzeme koyuyoruz o yüzden daha doyurucu oluyor” dedi.

Bir kilo tost ile üç kişinin rahat doyabileceğini ifade eden Mehmet Yıldırım “biz tostu yaparken müşterilerin istekleri doğrultusunda ilerledik. Zaten duble malzemeli tost yapıyorduk bir müşterimiz yumurtayı daha fazla isteyince biz sucuğu da arttırdık, kaşarı fazla koyduk, domatesi sucuğu derken dubleden daha dolgun bir tost elde ettik. Müşterimize sunum yaptığımız zaman ne kadar ağır deyince tarttık ve 1 kilo 250 gram geldi. Sonra işi biraz standarda bağlamak ve fiyatlandırmasını yapabilmek için bir kiloda sabitledik” dedi.

Terazide Servis Ediliyor

Tostu yaptıktan sonra fiyatlandırma kısmında şaşırdıklarını belirten Mehmet Yıldırım “yıllardır yarım ve üççeyrek tost sattık. Son zamanlarda duble tost çıktı hepsinin fiyatını kafamızdan biliyoruz ama bir kilo tostun fiyatı ne olacak önce bilemedik sonra müşteri memnuniyetini de göz önünde bulundurarak bir kilo tosta 100 lira fiyat belirledik. Bütün Tostu 60  lira, bir Kilo Tostu 100 Liradan satıyoruz. Kiloluk tostun müşterisi günden güne artıyor. Üç kişi çok rahat doyuyor. Duble tosttan daha doyurucu. Servis yaparken tartıda servis ediyoruz. Müşteri tostun kilosunu görüyor” dedi.

Büfede ızgara türü yemek servisi yaptıklarını ifade eden Yıldırım “40 yıldır ızgara türü yemek servisimiz var. Kiloluk tost ile menümüz ve müşterilerimize yeni bir lezzet sunduk. Herkesi kiloyla tost yemeye bekleriz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=