BİR GECEDE GELEN PARK YASAĞI

Bir gecede park yasağı kararı aldılar. CHP bunlardan korkmaz da yılmaz da.

BİR GECEDE GELEN PARK YASAĞI
Yazar : Tarih : Okunma : 1.110 views Yorum Yap

Bir gecede park yasağı kararı aldılar. CHP bunlardan korkmaz da yılmaz da.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bedri Ataş Çivril’de devletin tüm birimleri ile CHP Çivril İlçe Örgütüne baskı yapıldığını iddia ederek “bizi bunlarla ne korkutabilirler ne yıldırabilirler. Zafer bizimdir. 28 Mayıs’ta tiranlıkları bitecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine sayılı günler kala Çivril’de siyasi atmosfer ısınıyor. AK Parti’nin seçim araçlarını CHP Seçim bürosu önüne park etmesinin ardından CHP seçim aracının kullandığı park alanı ‘Resmi Araç Park Alanı’ olduğu gerekçesi ile sivil araç parkına yasaklandı.

 

CHP Seçim arabasının park edildiği noktanın bir gecede ‘Resmi Araç Park Alanı’ yapılmasının ardından basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş “bir aydır park ettiğimiz yer, nedense bir gecede resmi araç park alanı oldu. Gece yarısı tabelacı getirip direğe yazı astılar. 2018 yılında alınmış bir UKOME kararını da bugün uygulamaya koydular” dedi.

 

Yapılan uygulamaya tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş “AKP devletin tüm imkânlarını kullanarak seçim öncesi bizi yıldırmaya çalışıyor. İlk turda da kullandığımız park alanını bir gecede vasfını değiştirdiler. Zabıta aracılığıyla da bize 2018 yılında UKOME kararını göndererek sabah aracınızı buraya park etmeyin dediler. Madem bu alan Resmi Araç Park alanı neden 5 yıldır uygulanmıyor, madem bu alan böyle bir konumda şimdiye kadar neden uyarı tabelası asılmadı. Gece yarısı tabelacı getirip direğe ‘Yasak’ yazısı asmak ancak bunların zihniyeti ile mümkün. 5 yıldır uygulanmayan kararın sorumlusu kim? Seçim bittikten sonra alan tekrar sivil araçların kullanımına açılacak mı?” dedi.

CHP’nin ruhunda haksızlığın karşısında durmak olduğunu ifade eden Bedri Ataş “biz CHP’yiz. Bizi bu baskılarla bu kanunsuzluklarla yıldırmazlar. Bizim mayamızda haksızlığın karşısında durmak var” dedi.

 

 

SERAP SOFULU (mirageascetic@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın

 width=