BESİCİLERE MİNERAL TAŞI DAĞITILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve İl tarım Müdürlüğü tarafından Çivrilli besicilere tuz taşı dağıtımı yapıldı.

BESİCİLERE MİNERAL TAŞI DAĞITILDI
Yazar : Tarih : Okunma : 192 views Yorum Yap

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve İl tarım Müdürlüğü tarafından Çivrilli besicilere tuz taşı dağıtımı yapıldı.

Kırsal kalkınmaya destek vermeye devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Çivril’de besicilik yapan üreticilere 35 Bin adet mineral (Yalama-Tuz) taşı dağıttı. İlçe tarım müdürlüğünde düzenlenen törenle daha önce mineral taşı için müracaat eden besicilere taşları teslim edildi.

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kırsal kalkınmaya da büyük önem veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi, tarım ve hayvancılıkta yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Çivrilli hayvan yetiştiricilerine mineral taşı dağıttı.

Besi performansının artırılması amaçlanan mineral yalama taşı desteği ile küçükbaş-büyükbaş hayvanlarda iştah azalmasının, büyüme yavaşlamasının ve süt-et üretiminin düşmesinin giderilmesi hedeflenirken, hayvanların immun (savunma) sisteminin güçlendirilerek yetiştiricinin bu konuda farkındalığının da artacağı belirtildi.

Hayvan yetiştiricisi ve üreticilerine yönelik verilen desteklerle ilgili olarak yapılan bilgilendirmede, sanayi ve turizm kenti Denizli’nin aynı zamanda çok önemli bir tarım ve hayvancılık şehri olduğu belirtilerek, “2014 yılında “büyükşehir” statüsü kazanan Denizli’de, Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelinde kırsal kalkınmaya yönelik birçok destek verilmiş, Denizlili çiftçi ve üreticilere nefes aldıracak 50’nin üzerinde proje hayata geçirilmiştir. Vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini yerine getirmek için Denizli Büyükşehir Belediyesinin gayret ve çalışmaları sürmektedir. Bu kapsamda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirici ve üreticimizin mineral taşı talebini de geri çevirmeyerek yanlarında olduk. Çiftçimiz ve besicimiz üretemeye Büyükşehir Belediyesi destek vermeye devam edecek” ifadelerine yer verildi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=