BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN İSTEĞİMİZDİR       

Voleybol’da birçok ulusal başarısı bulunan Çivril’de, kadın Voleybol takımının olmaması kadınlar tarafından tepkiye karşılanıyor.

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN İSTEĞİMİZDİR       
Yazar : Tarih : Okunma : 392 views Yorum Yap

Erkekler Voleybol ligi 2. Ligde mücadele ederken Çivril’de,  kadın Voleybol takımının olmaması özellikle kadınlar tarafından büyük eksiklik olarak değerlendiriliyor. Çivril Belediyesinin düzenlediği mahalleler arası Voleybol turnuvasında kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasını ve kadınların da turnuvada yer almasını isteyen spor ve voleybol sever kadınlar yetkililerden konuyla ilgili düzenleme yapılmasını istedi.

Gazetemizin WhatsApp ihbar hattına ulaşan bazı voleybol sever kadın Çivril’de belediye tarafından düzenlenen birçok etkinlik ve spor aktivitesinin erkelere göre planlandığını erkeklere özel yapıldığını belirterek “Biz istiyoruz ki Yeşil Çivril Erkek Voleybol takımın yanı sıra kadın Voleybol takımı da olsun. Çivril bu kadar gelişmişken kadınların özellikle sosyal ve sportif alanlarda geri planda kalmasından şikâyetçiyiz. Belediye başkanımızdan isteğimizdir biz Çivril Kadın Voleybol takımı kurulmasını istiyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=