BAYRAĞI KADERİNE TERK ETTİLER

Sıkıştığı yerden kurtarılamıyor gerekçesi ile kaderine terk edilen yırtık bayrak duyarlı vatandaşlar tarafında değiştirildi.

Yazar : Tarih : Okunma : 1.030 views Yorum Yap

Çivril’de aylardır yırtık olan Türk Bayrağı yenisi ile değiştirildi.

Çivril’in Bayat mahallesinde bulunan ve aylardır yırtık dalgalanan bayrak yenisi ile değiştirildi. İpi makaraya sıkışan bayrağı değiştirmek için yağmur altında yaklaşık 1 buçuk saat emek harcandı.

Geçen aylarda yırtıldığı ve eskidiği için değiştirilsin diye muhtara talimat verilen bayrak, muhtar değiştirmeyince vatandaşlar tarafından değiştirildi. Çivril Belediyesi Zabıta ekiplerinin iki ay önce muhtara değiştirmesi için yeni bayrak teslim ettiği ancak muhtarın bayrakları aracının bagajında muhafaza ettiği ortaya çıktı.

Geçen aylarda mahalle sakinleri tarafından köyün üst tarafındaki alandaki Türk bayrağının yıprandığını ve eskidiği Çivril Belediyesi zabıta ekiplerine bildirilmiş zabıta ekipleri mahalle muhtarına bayrağın yenisi ile değiştirmek üzere iki adet bayrak vermişti. Aradan geçen süre zarfında bayrağın değişmediğini ve daha çok yıprandığını gören sakinler durumu yetkili mercilere bildirdi. Bayrağın değiştirilmediğini ve halen yırtık şekilde gönderde olduğu bilgisi alan İYİ parti meclis üyesi Koray Eren olay yerine giderek yırtık bayrağı gönderden indirerek yerine yeni bayrak çekti. Eskimiş bayrağı gönderden indirmek için yaklaşık bir buçuk saat uğraşan Eren ve beraberindekiler “ yıpranmış bayrağın bir gün daha gönderde durmasına gönlümüz razı olamazdı. Bu Bayrak bugün değişecekti ve değişti. Bundan sonra takipçisi olacağız” dedi.

 

İpi sıkışmış inmiyor

 

Bayrağın değiştirilirken köy kahvesinde bulunan muhtar daha önce bayrağı değiştirmek için uğraştıklarını ancak ip makaraya sıkıştığı için değiştiremediklerini belirterek “bayrak eskiydi gittik baktık bayrağın ipi makaraya sıkışmış indiremedik öyle kaldı” dedi.

Bayat köyünün hakim tepesinde aylardır dalgalanan eski ve yıpranmış bayrak yenisi ile değiştirildikten sonra yıpranmış bayrak yetkili mercilere teslim edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=