BAŞLADILAR YAPMAYI UNUTTULAR

İYİ Parti İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Koray Eren Çivril Belediyesinin plansız ve bir çalışma programına bağlı olmadan çalıştığını belirterek “birçok mahallede başladıkları işleri tamamlamayı unutuyorlar” dedi.

BAŞLADILAR YAPMAYI UNUTTULAR
Yazar : Tarih : Okunma : 323 views Yorum Yap

İYİ Parti İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Koray Eren Çivril Belediyesinin plansız ve bir çalışma programına bağlı olmadan çalıştığını belirterek “birçok mahallede başladıkları işleri tamamlamayı unutuyorlar” dedi.

Çalışmaların göz boyamaya odaklı yapıldığını belirten İYİ Partili Koray Eren “Çivril faydasına değil de koltuk korumak için iş yapınca yarım yamalak oluyor” dedi. Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın seçimlere 7 ay kala her mahallede bir çalışma başlattığına dikkat çeken Eren “4 yıl boyunca, sorun, iş yokmuş gibi davranan, mahalle muhtarların talep ve isteklerini görmezden gelen, meclis üyelerini dinlemeyen Başkan ve yardımcıları nedense seçim süreci başlayınca her mahallede bir şeyler yapmaya ya da yapıyor gibi görünmeye başladı. Mesele Çivril mi, Koltuk mu?” dedi.

Çivril Belediyesinin son dört yılı plansız ve programsız bir şekilde tamamladığını ifade eden Koray Eren “2019 yılından sonra Belediyede planlı bir işleyiş kalmadı. Başkan Yardımcımız o gün nasıl düşünüyorsa ekip ve personel ona göre işe yönlendirildi. Hangi mahalle ya da sokakta ihtiyaç olduğuna bakılmadı, onun için 4 yıl boyunca hiçbir şey yapılamadı. Bunun en bariz örneği Akpınar Mahallesinde bulunan DSİ kurutma kanalı kenarına yapılan park ve yürüyüş yoludur. Mart Nisan aylarında başlayan çalışmalar nedense birden durdu, yolun bir tarafında yapılan düzenleme diğer tarafta yapılmadı. Sahaya yapılacak yeşil alan ve parkları sulamak için su kuyusu açtılar sonra kuyuyu kendi haline bırakıp gittiler. Mahalleli yeşil çim beklerken insan boyu dikenle karşı karşıya kaldı. Çocukların oynayacağı tatil boyunca diken içinde bırakılan oyun parkı şimdi biçildi. Ama orada da biçtikleri ot ve dikenleri unuttular” dedi.

Hesapsız ve plansız yapılan işlerin Belediyeyi mali olarak sıkıntıya soktuğunu söyleyen İYİ Parti Büyükşehir ve Çivril Belediyesi Meclis Üyesi Koray Eren “başkan neredeyse her ay meclise borçlanma getiriyor meclisten borç almak için yetki istiyor. Şu yarım kalan işlere verilen paralar çarçur edilmemiş olsa ek bütçeye de gerek kalmazdı. Çivril’in hem dört yılını yediler hem parasını ziyan ettiler.” dedi.

Başkan Niyazi Vural’ın ekibi ve yardımcıları tarafından yanlış yönlendirildiğini belirten Eren “başkan bazı konulara hakim olamayabilir. Bir su kuyusu nasıl açılır nereye açılır kaç para harcanır bilmeyebilir. Ama sulama kooperatif başkanlığı da yapan yardımcısı Latif Bey bu konuları iyi bilir. Akpınar mahallesinde açılan su kuyusu ile ilgili gerekli bilgileri başkana vermediğini düşünüyorum. Yoksa sulama kooperatif başkanı olan birisi açılan kuyunun kullanılmadığı zaman çökeceğini ve zamanla kapanacağını iyi bilir” dedi.

2024 seçimlerinde bu düzen değişecek diyen Koray Eren, “31 Martta Çivril, sadece koltuk için seçimden seçime iş yapacak olanı değil seçildiği 5 yıl boyunca hizmet edecek olan başkanı seçecek.” Dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=