AYÇEKİRDEĞİ SAPINDAN ISI YALITIM MALZEMESİ YAPTILAR

Çivrilli öğrenciler geliştirdikleri proje ile TÜBİTAK’da dereceye girdi.

AYÇEKİRDEĞİ SAPINDAN ISI YALITIM MALZEMESİ YAPTILAR
Yazar : Tarih : Okunma : 973 views Yorum Yap

Çivrilli öğrenciler geliştirdikleri proje ile TÜBİTAK’da dereceye girdi.

Çivril Karayahşiler Ortaokulu öğrencileri Ayçiçek sapından geliştirdikleri ısıya duyarlı malzeme projesi ile TÜBİTAK tarafından düzenlenen proje yarışmasında dereceye girdi.

Çivril Karayahşiler ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK tarafında düzenlenen 2204 – B proje yarışmasında Ege Bölgesinde finale kaldılar. 6 ilden 728 proje arasında aldıkları 3.55 puan ile Fizik dalında dereceye giren projede öğrenciler, hasat sonrası tarlada kalan Ay çekirdeği bitki saplarından ısı yalıtımı sağlayan malzeme üretmeyi başardı.

Okul öğretmenlerinden Derya Sağ önderliğinde geliştirilen proje yapılan ilk değerlendirmede İzmir, Aydın, Manisa, Uşak ve Muğla ile Denizli’den yarışmaya katılan 728 proje arasında yapılan değerlendirmede bölge finaline kaldı.

Bölge finalinde 120 proje ile yarışan Çivrilli öğrencilerin projesi, yapılan çevrimiçi sunumda Bölge üçüncüsü olmaya hak kazandılar.

Projelerini ve geliştirdikleri ürünü Çivril Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Yılsonu sergisinde sergileyen öğrenciler standı ziyaret eden konuklara proje ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=