ATM’YE SİNİR OLDU 4 BİN LİRA KAYBETTİ

Emekli maaşını çekmek isteyen yaşlı adamın ATM’nin istediği rakamı vermemesine sinir olması 4 bin liraya mal oldu.

Yazar : Tarih : Okunma : 1.116 views Yorum Yap

 

 

 

Çivril’de yaşayan emekli Metin Önuçar (80) ATM’den çektiği emekli maaşını almayı unuttu. Yaşlı adamın parasını bulan genç, dört bin lirayı bankaya teslim etti. Edinilen bilgiye göre bir bankanın Çivril şubesinin ATM’sinden emekli maaşını çekmeye giden emekli nüfus müdürü Metin Önuçar, işlemleri yaptıktan sonra parasının bir kısmını almayı unuttu. İşlem yaparken bazı şeyleri anlamadığını ifade eden Önuçar “birkaç düğmeye bastım sonra istediğim limiti çekemeyeceğim gibi bir uyarı gördüm. İstediğim tutarı çekemeyince sinir oldum o an hangi düğmelere bastım bilmiyorum kartımı aldım namaza gittim. Namazdan sonra tekrar bankaya gidip bankamatiğin verdiği kadar olan 4 bin lira parayı çektim. Ama fişi kontrol edince çekilen 8 bin lira yazdığını gördüm. Bankaya gidip güvenliğe durumu anlattım. O da bana ATM’de 4 Bin lira para unutulduğunu söyledi ve kontrolleri yaparak paramın kalan yarısını teslim etti” dedi.

İstediği limitin yüksek olduğu için hepsini vermeyeceğini düşündüğü ve cihazda yazanları anlamadığı için ATM’nin önünden ayrıldığını belirten Metin Önuçar “haramı helali bilen gençlerin olması çok sevindirici. Benden sonra bankaya para çekmeye gelen bir genç parayı bulmuş. Ben paranın çıktığını bile görmedim. Alsa o parayı kimsenin ruhu bile duymaz. Ama o genç öğle tatili olmasına rağmen ısrarla şubeyi açtırıp parayı teslim etmiş.  O para benim üç aylığım. Paramı teslim aldıktan sonra genç kardeşime üzülerek de olsa para teklif ettim ama anladım ki onun işi para değil, dürüstlükmüş. Benim kursağımdan haram para geçmedi, helal kazanmaya çalıştım helal yedim. Allah razı olsun dedi ve bana çay ikram edip sohbet etti” dedi.

Harçlık Çekmeye gittim 4 Bin Lira buldum

 

Çalıştığı işyerinin karşısındaki banka şubesinin ATM’sinden para çekmeye giden ve ATM’nin para haznesinde 4 BİN Lira bulan Muhammed Yusuf Durmuş (21) “harçlık çekmek için ATM’ye gittiğinde cihazda para olduğunu gördüm. Cihazın etrafında biri var mı diye baktım kimseyi göremeyince parayı ve bilgi fişini aldım. Banka kapısını çaldım, güvenlik öğle arası olduğu için işlem yapmadıklarını söyleyerek kapıyı açmadı ısrar edince açmak zorunda kaldı. Parayı ve bilgi fişini vezneye teslim ettim bilgilerimi ve telefon numaramı da verdim herhangi bir bilgi isterlerse diye. Sonra parayı saydı ve teslim alarak bana gidebileceğimi söyledi. Bende işyerime dönerek işlerime devam ettim” dedi.

 

Metin Amca Hacı arkadaşım çıktı

 

İşlerine devam ederken paranın sahibi Metin Önuçar’ın işyerine geldiğini belirten Muhammed Yusuf Durmuş “çalışırken saat 16.00 gibi Metin amca geldi. Bulduğum paranın sahibi olduğunu belirterek teşekkür etti. Sohbet ederken on yıl önce birlikte Hac yaptığımızı hatırladık. Sağ olsun bana ve iş arkadaşlarıma ihtiyaçlarımızı sordu yardım etmek istedi, çayımızı içtik sohbetimi ettik” dedi.

Yaptığının insani bir şey ve ödüllük bir davranış olmadığını belirten Muhammed Yusuf Durmuş “biz bunu karşılık görmek için yapmadık ailemden ne öğrendiysem insani olarak yapmam gerekeni yaptım. Metin amca teşekkür ederek bunun altında kalmadı, onun gibi güzel bir insanı tanımış olduk” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=