AŞURE GELENEĞİ BOZULMADI

Çivril Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure dağıttı.

AŞURE GELENEĞİ BOZULMADI
Yazar : Tarih : Okunma : 161 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure dağıttı.

Çivril Belediyesi Aşure geleneğini yaşatıyor. Her yıl Muharrem Ayı’nın 10’unda düzenlediği organizasyonla Aşure dağıtan Çivril Belediyesi bu yıl da Geleneği bozmadı.

Çivril Belediyesi, Muharrem ayının birlik ve bereketi için vatandaşlara aşure dağıttı. Belediye Hizmet Binası önünde açılan standa kazanlarla getirilen aşureler, vatandaşlara ikram edildi.

Çivril Belediyesi, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği aşure etkinliğini bu yıl da devam ettirdi. Çivril halkını Muharrem ayının birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma duyguları ile bir araya getirmek isteyen Belediye, Aşevi mutfağında yaptığı aşureleri vatandaşlara dağıttı. Aşure dağıtımına vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Etkinlikle ilgili olarak konuşan Başkan Niyazi Vural “her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce hemşerimize kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi olan aşure ikramında bulunduk. Bu mübarek günlerde birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muharrem Ayı’ndaki ikramlarımızı gelenekselleştirerek hem inançlarımızın gereğini yerine getiriyor hem de vatandaşlarımızla bir araya gelip, kucaklaşıyoruz. Aşuremiz bereketli, birliğimiz daim olsun. Allah Kabul Etsin. Aşure Günümüz ve Muharrem ayımız mübarek olsun” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=