AKP  VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

İYİ Partili Yasin Öztürk’ün Meclise Sunduğu Fiyatları Cep Yakan Bebek bezlerinden KDV Kaldırılsın Teklifi AKP  ve MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ

AKP  VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 634 views Yorum Yap

Fiyatları cep yakan ve çocuklu ailelerin zorunlu ihtiyaçlarından olan bebek bezinden KDV alınmaması ve bu konuda düzenleme yapılması amacıyla TBMM’ye verilen önerge, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Bebek ve çocuklar için en büyük gider kaleminin çocuk bezi için yapılan harcamalar olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Bebek bezlerinin fiyatı bir yıl öncesine kadar adet başına 1 liranın altındayken yapılan zamlar sonrası 3 liraya kadar yaklaşmış durumdadır” bilgisini verdi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Bebek bezi lüks mü? Hangi anne gösteriş olsun diye bebeğinin altına bez koyar.

Hasta alt bezi lüks mü? Hangi yaşlı buna katlanır? Kadın pedi lüks müdür; hangi kadın bunu kullanmaktan kaçınabilir? Ama bu ürünler fiyatları ile lüks oldu, yüzde 18 oranındaki KDV kalkmalıdır” dedi.

Yasin Öztürk ve 20 milletvekili, bebek bezi, hasta alt bezi ve kadın hijyen ürünlerindeki fiyat artışı ve KDV oranlarında düzenleme amacıyla TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

Önerge sahibi Öztürk, “Lüks değil, zorunlu ihtiyaç olan birçok üründe yüzde 18 KDV var. Olmamalı” dedi. Önerge önerisi oylama sonrası AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=