AK PARTİ ÇİVRİL İLÇE BAŞKANI HALİL ERTUĞRUL’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ak parti ilçe başkanı Halil Ertuğrul Otuz Ağustos Zafer Bayramı ve Çivril in düşman işgalinden kurtuluşu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK PARTİ ÇİVRİL İLÇE BAŞKANI HALİL ERTUĞRUL’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Yazar : Tarih : Okunma : 123 views Yorum Yap

Ertuğrul mesajında şunları kaydetti;“30 Ağustos, boğaza demirlenmiş İngiliz zırhlı gemilerini gören Gazi Mustafa Kemal’in büyük arzu ve öngörüsü ile “Geldikleri gibi giderler!” sözünün vukuu bulduğu tarihtir.  Atatürk, bu sözü ile ülkenin tekrar Türk milletinin gücüyle bağımsızlığına kavuşacağını işaret etmiş ve bu kutlu zaferi milleti ile gerçekleştirmiştir. 30 Ağustos, sadece bir ulusun destansı direnişi değil Dünya tarihinin de dönüm noktalarındandır.

Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü tüm dünyaya haykırdığı bir günden bu yana tam 100 yıl geçti. Şehit kanları ile sulanarak büyütülen bu kutlu vatan, bugün de dâhili ve harici düşmanlarına karşı aynı mücadeleyi vermektedir. Sabırlı ve değerlerine derin duygularla bağlı milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadeleleri hep devam etmekle birlikte Rabbim bu milleti hep zaferlerle onurlandırmıştır. Hür yaşama idealine tüm iradesi ile sahip çıkan Türk milleti muasır medeniyetler üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100’ncü. yıl dönümünü kutluyor ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanları ile birlikte ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=