90 MİLYON BORÇLANMA TALEBİ

Çivril Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında Çivril Belediyesinin İller Bankasından 90 milyon borçlanma talebi görüşüldü.

90 MİLYON BORÇLANMA TALEBİ
Yazar : Tarih : Okunma : 212 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında Çivril Belediyesinin İller Bankasından 90 milyon borçlanma talebi görüşüldü.

04 Eylül 2023 Pazartesi günü yapılan Belediye Meclisi Eylül Ayı olağan toplantısı birinci birleşimi birinci oturumunda Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın iller bankasından 90 milyon liralık borçlanma isteği görüşüldü.

Toplantıda belediye başkanı Niyazi Vural daha önceden alınmış olan meclis kararı ile İller Bankasından istenilen 90 milyon lira kredinin şuan için 20 milyonunun onaylandığını belirterek, “Daha önceden almış olduğumuz bir borçlanma kararı vardı. O borçlanma kararının içerisinde bir alt karar bu. 90 milyon bir kredi istemiştik İller Bankası şuan 20 milyonluk bir kredi verecek. Bu krediyi de gündemin birinci ve ikinci maddelerinde paylaştıracağız.” Dedi.

Oylamaya geçmeden önce söz talep eden Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Semih Dere, “Alt karar diye bir karar yok. Şimdi biz burada 90 milyonluk borçlanmanın üzerine 20 milyonluk bir borçlanma mı isteyeceğiz. Yeni bir borçlanma değilse de bunun için yeni bir karar almamıza gerek yok. Bunu tam olarak meclise açıklar mısınız?” dedi.

Bunun üzerine belediye müdürlerince, istenilen 90 milyon borçlanmanın 20 milyonluk kısmının onaylandığı fakat bu 20 milyonun harcanılmak istenilen kalemleri için peyderpey meclis kararı istenildiği, bu 20 milyonun yeni bir borçlanma isteği olmadığı, bu 20 milyonun 16 milyonunun yol yapımı 4 milyonunun ise pazaryeri yapımı için kullanılacağı açıklandı.

Gündem maddesinde paranın nereye harcanılacağının yazılmamış olduğunu belirten Başkan Niyazi Vural komisyonda konunun detaylı açıklanmasını istedi.

Yapılacak olan 15 tane Pazar yerinin metre karesi ve nereye yapılacağı belli olmamasına ilişkin konuşan İYİ Parti Denizli Büyükşehir ve Çivril Belediye Meclis Üyesi Koray Eren, “İYİ Parti grubu olarak yapmaya çalıştığınız tüm bu yatırımları 60 ayda yapmanızı beklerdik. Siz tüm bunları 6 aya sığdırmaya çalışıyorsunuz. Halk arasında söylenen tabirle yumurta ağza gelince yapmaya çalışıyorsunuz. Çivril halkımız belediye başkanlarımızdan hep Çivril’in belediye başkanı olmasını istedi koltuğun belediye başkanı değil.” İfadelerini kullandı.

Gürpınar Mahallesinde Jandarma Karakol Komutanlığına tahsis edilmek üzere meclise gelen gündem maddesi ile ilgili de bir süre görüş bildiren CHP Grup Başkanvekili Semih Dere, daha önceden iki kez meclise gelen gündem maddesinin tekrar tekrar neden meclise geldiğini sordu. Hararetli geçen tartışmaların ardından ilgili gündem maddesi görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

Meclis toplantısının tamamını https://www.facebook.com/genccivrilgazetesi Facebook hesabından izleyebilirsiniz.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=