440 KAHVECİ ESNAFI ZOR DURUMDA

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık Kahvehaneciler Odası Başkanı Hüseyin Demirci ile kahve esnafının durumunu görüştü. İYİ Partili Akışık 440 kahve esnafının aileleriyle birlikte çok zor günler geçirdiğini Demirci’den dinledi.

440 KAHVECİ ESNAFI ZOR DURUMDA
Yazar : Tarih : Okunma : 965 views Yorum Yap

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık göreve geldiğinden bu yana sürekli hale getirdiği ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Kahvehaneciler Odası Başkanı Hüseyin Demirci ile görüşen İYİ Partili Akışık, bir dokundu bin ah işitti.
Kasım ayından bu yana kapalı olan kahvehanelerin durumunu hakkında Demirci’den bilgi alan Akışık kahvehanecilerin sorunlarını aktardı. Akışık, “Salgının başladığı Mart ayında kapanan kahvelerin normalleşme süreciyle birlikte açılması hiçbir anlam ifade etmedi. Kahveye gelen insanlar oyun oynamak için geliyor, oyun olmayınca kahvehaneler iş yapamadı. Kirası, elektriği, suyu derken esnaf bırakın geçinmeyi giderini karşılayamadı.
Kasım ayında tekrar kapanan kahvehane esnafının artık dayanacak gücü kalmadı. Görüştüğümüz, konuştuğumuz kim varsa’batıyoruz’ demiyor ‘battık’ diyor. Kahvehanelerin açılmaması sadece burada çalışanları değil birçok sektörü etkiliyor. Kahvelerde iş arayanlar, yevmiyeciler, günlük işler sayesinde evine ekmek götüren vatandaşların hepsi mağdur durumdalar. AVM’leri açıp kahvehaneleri kapalı tutmak akıl mantık işi değildir. Aylardır bu insanlar ne yer, ne içer hiç düşünmüyor musunuz? Esnafa tek kuruş destek vermeden açlığa terk etmek hangi vicdana sığar. Hadi diyelim daha önceden birikimleri olan vardı, olmayan ise kredi çekti, hazıra dağ mı dayanır? Artık kahvehane esnafının dayanacak gücü kalmadı, ya kahveler salgın kuralları çerçevesinde açılsın, ya da hibe desteklerle esnafın derdine derman olun. Kahvehane kültürünü bitme noktasına getirdiniz.” açıklaması yaptı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=