BAŞKAN VURAL YİNE SİNİRLERİNE HÂKİM OLAMADI

Yazar : Tarih : Okunma : 1.301 views Yorum Yap

 

Çivril Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, muhalefetin sorularına cevap verirken yine sinirlerine hakim olamadı.

Muhalefet belediye meclis üyelerinin soruları üzerine sinirlenen Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Niyazi Vural, boş konuşuyorsunuz, burası şov yeri değil, şov yapacaksanız gidin televizyon kanallarında yapın diyerek sesini yükseltti.

“MAÇLARDA AMBULANS VE SAĞLIK EKİBİ NİYE YOK”

Maçlarda ambulans ve sağlık ekininin neden olmadığını soran Denizli büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Koray Eren; “Kıralan Demir Spor ve Yeşil Çivril Belediye Spor Maçında sağlık çalışanı ve ambulans olmadığını gözlemledik. Bir taraftan spor ve sporcuları desteklediğinizi söylüyorsunuz diğer taraftan maç esnasında ter döken sporcularımız ve diğer taraftan tribünde takımlarını destekleyen izleyicilerimizin sağlıklarını hiçe sayıyorsunuz. Maçlarda sakatlıklara zamanında müdahale edilmesi için ambulans ve sağlık görevlisini yetkililerden talep ediyoruz. Denizli’de faaliyet gösteren gazetecilerin Çivril gezisini sosyal medyadan takip ettik. Bu geziye belediyemizin herhangi bir katkısı olmuş mudur? Olmadı ise turizm master planı çerçevesinde bu organizasyonu belediyemizin yapmasını beklerdik ”dedi.

“SEÇİM BİTTİ İŞ BİTTİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesi Nuri Özen, köylerdeki vatandaşların taleplerini Belediye Başkanı Niyazi Vural’a söyleyerek; “Geçtiğimiz günlerde ilçe örgütümüzle mahallelerimizi ziyaret ettik. Belence Mahallemizi ziyaret ettik ve belediyeden memnun musunuz dediğimizde memnunuz diyen kimse çıkmadı. Naldanlı ve Belkuyu arası yolun seçim zamanı asfalt sözü verildiğini söylediler. Asfalttan geçtik de en azından grayder tutulmasını talep ettiler. Karayahşiler’de ise seçim bitti iş bitti dediler. Kufi çayının açık olan kısmının temizlenmesini istiyorlar. Küçük Bekirli asfalt sözü verilmiş yapılmamış. Karabedirler’de de yol sorunu var”diye konuştu.

“ÇİVRİL’E GELEN VE ÇİVRİL’DEKİ GAZETECİLERDEN ÖZÜR DİLEYİNİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesi Tunay Yazıcı, hafta sonu Çivril’e gelen gazetecilerle ilgili yaptığı konuşmada; “Denizli’den 15-20 tane gazeteci arkadaşımız geldi. Çivril’in tarihi ve doğal güzelliklerini paylaşacakları için memnun olduk. Çivril’i Türkiye’ye tanıtacaklar. Bu işin organizatörlüğünü yapan Genç Çivril Gazetemizin sahibi Serap Özdemir’e teşekkür ediyorum. Niçin gelen arkadaşlarla istişarelerde bulunmadınız ve belediye bu olayın dışında kaldı. Ayrıca iş adamına da teşekkür ediyoruz. Çivril Belediyesinin yapması gerekeni iş adamı yapmış. Bu olayın dışında kalmanızın bana göre 2 sebebi var. Gelecek olan gazeteciler sizin eksikliklerini söylerler ya da onların soracağı sorulardan mı korktunuz. Eğer korkmadıysanız ben bu işin ciddiyetinde değilim böyle bir hassasiyette göstermedim diyorsanız gelen gazetecilerden ve Çivril’de gazetecilerden özür dilemenizi istiyorum ”dedi.

“BİZ ÇAĞIRACAĞIMIZ ZAMANI DA BİLİRİZ ÇAĞIRACAĞIMIZ GAZETECİLERİ DE BİLİRİZ”

Yapılan hizmetleri her defasında gözünüze çomak gibi sokalım mı diyen Başkan Vural; “Tunay Bey biz kimden özür dileyeceğimizi iyi biliriz. Buradaki provokasyon kokan konuşmanızdan kesinlikle Çivrilli hemşerilerimiz size artı bir not vermediler. Ayrıca bizim gazeteciler programından haberimiz yok. Cumartesi günü ben Çivril’de yoktum. Çivril’e her gün binlerce kişi geliyor. Bunları birileri ağırlıyor olabilir. Böyle bir şeyin faturasını Çivril Belediyesine kesmekten siz ne anlıyorsunuz. Çivril Belediyesini ziyaret etmek istemiyorsa ya da Çivril’ e gelmek istemiyorsa zorla kolundan tutup gel arkadaş burayı ziyaret et mi diyeceğiz. Bizim yaptığımız hizmetleri görmüyorlarsa illa gözüne mi sokacağız. Açılışımız var diye davet ettiğimiz de gelmiyorsanız Tunay Bey yazık değil mi diye size hesap mı sormak gerekiyor. Beydilli’de park yapılıyor, Işıklı’da Millet Bahçesi, Gümüşsu’da kültür merkezi, Kıralan’da Pazar yeri yapılıyor. Bunları her defasında çomak gibi gözünüze mi sokmak lazım. Denizli’deki gazeteciler gelmiş olabilir hoş gelmiş sefalar getirmiş. Gelseydi bizde elimizden geldiğince belediyemizde ağırlar mihmandarlık yapardık. Gelmemiş ne yapalım. Boş konuşuyorsunuz. Muhalefet bu değil. Çivril’in dertlerini burada dile getirmiyorsun. Mikrofonu alıyorsun eline telefonu da veriyorsun Fatma Hanıma çek beni diyorsun. Burası şov yeri değil. Şov yapacaksan git televizyon kanallarına çık. Biz çağıracağımız zamanı da biliriz çağıracağımız gazetecileri de biliriz ”dedi.

“KAPILARA GÜMRÜK MÜ KURALIM”

Koray Eren Belediyenin bir hatası yok mu diye sordu ve Başkan Vural’ın cevabı meclis üyelerini şaşkına çevirdi. Başkan Vural Koray Eren’e; “Ne hatasından bahsediyorsunuz siz ne yiyor ne içiyorsunuz. Ben anlamış değilim. Çivril’e gelen yüzlerce gazeteci var bunların hepsinin belediye ile oturup istişare yapmasına gerek var mı? Meclisi boş şeylerle lüzumsuz şeylerle uğraşıyorsunuz. Kapılara gümrük mü kuralım ”diye konuştu.

“BASIN OLMADAN MASTER PLANINI NASIL DUYURACAKSINIZ”

Turizm master planını basın olmadan nasıl yapacaksınız internet siteniz bile güncel değil diyen Koray Eren’e cevap veren Başkan Vural; “Bizim turizm planını üniversite ile yapıyoruz. Gerektiğinde basın mensuplarıyla da görüşüyoruz. Çivril basını ile de istişare ediyoruz. Biz yaptıklarımızı bir şekilde duyururuz siz merak etmeyin ”dedi.

Gündemin birinci ve dördüncü maddesi oy birliği ile gündemin iki, üç ve altıncı maddesi imar ve plan bütçe komisyonuna, beşinci madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=