DENİZLİ BASINI ÇİVRİL’İ FOTOĞRAFLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 336 views Yorum Yap

Denizli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde, Çivrilli gazetecilerin ev sahipliğinde ilçe gezisi düzenlendi. Gün boyu devam eden geziye katılan gazeteciler Çivril’in tarihi turistlik mahalle ve bölgelerini ziyaret etti. Gezi programı Beydilli kayık iskelesinde son buldu.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile Denizli’nin gözde ilçe olan Çivril’de Sonbahar etkinliğine katılan DGC üyeleri soğuk ve yağışlı havaya rağmen Çivril’i gezmekten ve fotoğraflamaktan kendilerini alamadılar. Gazeteciler Çivril’e fırsat bulunca tekrar gelmek istediklerini ve konaklamalı kalmak istediklerini belirttiler.

GAZETECİLER TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ GEZDİLER

Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen, pandemi yasakları nedeniyle ara verilen, ilçe gezileri yeniden başladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde, Çivrilli gazetecilerin ev sahipliğinde düzenlenen ilçe gezisi Özdemirci Mahallesi’ndeki Balbal Mezarlığında başladı. Savran Mahallesi’nde bulunan 1882 yılında yapıldığı tahmin edilen ve geçen senelerde restorasyonu tamamlanan Serbanşah Cami,  İğdir Mahallesinde Yunan işgali sırasında Yunan askerlerinin konakladığı Paltaoğlu Konağı, Dedeköy Cami, Gümüşsu Şelalesi ve son olarak Beydilli Kayık İskelesi ziyaret edildi. Işıklı Gölü ziyaretinde gazeteciler göç etmeyip ilçede kalan flamingoları fotoğraflamanın keyfini yaşadı.

“İLÇE GEZİLERİ DEVAM EDECEK”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mesut Güler, gazetecilerin görev yaptığı ili daha iyi tanımaları için ilçe gezilerine devam edileceğini söyledi. Gazeteciler cemiyeti önderliğinde pandemi yasaklarından önce birçok ilçeye gezi programı düzenlendiğini ancak yasaklar nedeniyle gezilere ara vermek zorunda kaldıklarını, Çivril’in ardından Buldan ilçesine gezi planlandığını anlatan Güler, “İl merkezimiz gibi ilçelerimizde tarihi turistlik ve doğal güzelliklere sahip bölgeler var. Denizli’de görev yapan meslektaşlarımızın bu güzellikleri görmeleri, yaşadıkları şehri ilçeleriyle daha iyi tanımalarını istiyoruz. Geziye katılan arkadaşlarımız, çektikleri fotoğrafları da ilçelerimizin tanıtımıyla ilgili internet üzerinden açılan sayfalara yüklüyor. Gazeteci gözüyle çekilen fotoğrafların ilçeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistlere rehberlik etmesini istiyoruz. Gezi için gittiğimiz ilçelerin haberlerini de yaparak gördüğümüz güzellikleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Çivril, en büyük ilçelerimizden biri. Tarıma dayalı ekonomiye sahip ilçemiz kışın da çok güzel. Herkesi Çivril’i görmeye davet ediyoruz. Çivrilli basın mensupları Bülent Çakır, Serap Özdemir, Nihat Kaplan, Ümmühan Öz ve iş insanı Vehbi Demir’e ve Mesut Kaygısız’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“YEŞİL ÇİVRİL OLARAK BİLİNEN İLÇEMİZE HERKESİ DAVET EDİYORUZ”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Çivril Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serap Sofulu; “Basın mensuplarını ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Gün boyu devam eden gezimizde ilçemizin tarihi turistlik ve doğal güzelliğe sahip bölgelerini ve mahallelerini ziyaret ettik. Çivril görülmesi gereken ilçelerden biri. Koruma altındaki Akdağ ve Işıklı Gölü ile doğa tutkunları için bulunmaz parkurlara sahip. Aynı zamanda Akdağ’da yaşayan kızıl geyikler, yılkı atları ve daha birçok yaban hayvanıyla fotoğraf sanatçılarının ilgi gösterdiği bir bölge.Yeşil Çivril Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bülent Çakır ile birlikte hedefimiz Çivril’in yöresel ürünleri başta olmak üzere tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflayıp Çivril tanıtımına katkı sunmak için çaba sarf ediyoruz. Çivril taşı toprağı altın bir ilçe. Bizler çektiğimiz fotoğrafları Facebook ve İnstagram sayfamız olan sadecefotoğrafvargrubunda paylaşıyor ve İnstagramda da Çivriliherkesgörmeli # ile Çivril’i tanıtmaya gayret ediyoruz. Yeşil Çivril olarak bilinen ilçemize herkesi davet ediyoruz. Çivril yılın her mevsimi ayrı güzel. Geziye katılan meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

DGC üyeleri, Çivril’de keyifli bir zaman geçirdiklerini etkinliği düzenleyen Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Mesut Güler’e ve sponsor olan Vehbi Demir’e ve Çivril Elması ikram eden Mesut Kaygısız’a Çivril’i tanıtma ve gezme noktasında yardımcı olan Serap Sofulu, Bülent Çakır ve Nihat Kaplan’a teşekkür ettiler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=