BUNUN NERESİ DOĞAYA UYUMLU

Yazar : Tarih : Okunma : 3.016 views Yorum Yap

IŞIKLI’YI BETONA DÖNDÜRMÜŞLER

Sit alanı olduğu için yıllardır bir çivi çakılmasına izin verilmeyen Işıklı’ya yapılan millet bahçesi projesine Tunay Yazıcı’dan büyük tepki geldi.

Millet bahçesi çalışmalarını yerinde inceleyen CHP Çivril Belediye Meclis Üyesi Tunay Yazıcı yapılan projenin doğaya uyumlu olmamasına tepki gösterdi. Yapılan millet bahçesi projesinin kimseyle paylaşılmadığını kaydeden Yazıcı, Çivril Belediye Meclisinin yok sayıldığını söyledi.

LATİF SELÇUK’TAN BAŞKA KAÇ IŞIKLILI GÖRDÜ

AK Partinin ben yaptım oldu zihniyetinden bir türlü kurtulamadığını ifade eden Yazıcı, “Işıklı gibi tarihi bir değerimiz olan ve sit alanı olarak koruma altında olan bir yerde çalışma yapılıyor ve bu kimseyle paylaşılmıyor. Herkesin kullanımına açık olan yerler kimsenin babasının çiftliği değildir. Buralar kamuya ait ve öncelikle o yörede yaşayan insanların hakkı olan yerlerdir. Işıklı’ya yapılacak olan bu proje başkan yardımcısı Latif Selçuk’tan başka kaç tane Işıklılı vatandaş ile paylaşıldı? Ak Partinin ve dolayısıyla Çivril Belediye Başkanının ben yaptım oldu zihniyetinden artık uzaklaşmaları gerekmektedir.” Dedi.

KENDİ MECLİS ÜYELERİNİ BİLE YOK SAYIYOR

Çivril’de yaşayan vatandaşları temsil etmek üzere seçilerek mecliste bulunduklarını kaydeden Yazıcı; “Bizler meclis üyeleri olarak hangi partiden olursak olalım Çivril’in ortak menfaatlerini korumak üzere bu meclise seçildik. İnsanlar bizlere güvendi ve haklarını bize emanet ederek bu meclise gönderdi. Ama üzülerek görüyoruz ki Çivril Belediye Başkanı bizleri yok sayarak millet iradesini de yok saymaktadır. Yapılan millet bahçesi projesini meclise getirerek bizlerle paylaşması iyi veya kötü fikrimizin alınması ve ortak paydada buluşularak projenin hayata geçirilmesi en doğru olandı. Lakin bırakın muhalefet meclis üyelerini kendi partisinden ve ittifakı olan MHP’den de hiçbir meclis üyesinin bu projeyi gördüğünü sanmıyorum. Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, meclisi yok sayıyor. Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, millet iradesini yok sayıyor.” İfadelerini kullandı.

IŞIKLI BETONA DÖNMÜŞ

Işıkı’ya yapılan millet bahçesini çalışmalarını yerinde inceleyen Yazıcı, “Yıllardır Işıklının eski güzelliklerine kavuşmasının özlemini duyuyoruz. O gürül gürül akan suları, o yeşili ile doğayla iç içe olduğumuz ve ailelerimizle gidip rahatlıkla vakit geçirebildiğimiz o eski günlerin özlemi hala içimizde. Geldik gördük ki millet bahçesi diye Işıklı’yı betona döndürmüşler. Senelerdir sit alanı olduğu için bir çalışma yapılamayan Işıklı’ya ancak bungalow denilen ağaçtan binalar yapılabilir deniliyordu. Biz de yapılan bu millet bahçesinin doğaya uyumlu ağaçtan binalar yapılarak kullanıma açılacağını zannederken gördük ki tamamen betonla doldurulmuş. Altında binlerce yıllık bir tarih yatan Işıklı’nın en azından barındırdığı tarihe uygun izleri taşımasını beklerken ne yazık ki günümüzü yansıtan modern bir yapılaşma ile sıradanlaştırılmış. Türkiye’nin herhangi bir yerinde her hangi bir gölün kenarında bulabileceğiniz sıradan bir yapılaşma ile karşılaştık.” Dedi.

PARKLARIMIZ DA AYNI ZİHNİYETLE YOK EDİLMİŞTİ

Önceki dönem Çivril merkezde bulunan parkların yapımına atıfta bulunan Yazıcı, “Hatırlarsınız ki önceki dönemde de buna benzer bir olayı Çivril’deki parklarımız da yaşamıştık. O zaman da CHP olarak park projelerini eleştirmiş ve betonlaşmanın güzelliği yok edeceğini defalarca dile getirmiştik. Ve görüyorsunuz parkların durumu ortada. Eski halinden eser yok. Aynı zihniyetin devamını bu dönemde de görüyoruz. Parklarımızın güzelliğini yok eden zihniyet şimdi de Işıklımıza aynı şeyi yapıyor. Yazık çok yazık. Şimdi CHP millet bahçesine karşı çıkıyor derler. Biz millet bahçesine karşı değiliz biz millet için yapılan bir projenin milletle paylaşmamasına karşıyız.”  İfadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=