AVUKAT MUHAMMET MÜCAHİT UYSAL

Yazar : Tarih : Okunma : 767 views Yorum Yap

İçimizden Biri köşemizin bu haftaki konuğu Avukat Muhammet Mücahit Uysal oluyor.

AVUKAT MUHAMMET MÜCAHİT UYSAL KİMDİR?

26 yaşındayım. Aslen Kıralanlıyım, Çivril’de doğdum ve büyüdüm. Liseyi Uşak Fen Lisesi’nde okudum, son yıl Çivril’e dönüş yaptım ve Emine Özcan Lisesi’nden mezun oldum. Mezuniyetimle birlikte bir yıl veterinerlik macerası geçti. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi kazandım ve bir yıl okudum. Veterinerliğin bana göre olmadığını düşünerek ikinci senemde okula gitmedim. Tekrar sınava hazırlandım ve hukuk fakültesini kazandım. Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun oldum. Hukuk fakültesinde okurken Isparta’da birkaç meslek büyüğümüzün yanında staj yaptım. Denizli’de Avukat Ali İbanoğlu’nun yanında zorunlu staja başladım. O güne kadar niyetimde savcılık vardı ama Ali Bey’in yanında mesleğe adapte olunca savcılıktan vazgeçerek avukatlığa yöneldim. Daha sonra yaklaşık 2 ay kadar Zeynep Hanım ile birlikte çalıştık. 2 ay sonunda ruhsatımı alarak Çivril’de ofisimi açtım. Çivril’de çevremiz olduğu için ofisi Çivril’de açmaya karar verdim. 14 Eylül itibariyle Çivril’de avukatlık yapıyorum.

 

NE TÜR DAVALARA BAKIYORSUNUZ?

Her meslekte olduğu gibi bizde de uzmanlık alanları oluyor. Boşanma, ağır ceza, gayrimenkul dosyaları, hukuk davaları ve icra dosyalarına bakıyoruz.

NAFAKA İLE İLGİLİ GELİŞMELER HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Ben nafaka yasasının çıkması taraftarıyım. Kişi 5 ay boyunca evli kalıyor ve ömrü boyunca nafaka ödüyor. Bu adil değil. Ayrıca sadece erkek taraflı düşünülmemeli. Kanunda yer alan maddeye göre, boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek olan taraf, kusurunun daha az olması şartıyla nafakaya hak kazanıyor. Toplumda erkekler kadınlara nafaka öder diye bir algı var. Ama kural bu değil. Kadın ağır kusurludur ve maddi gücü erkeğe göre daha iyidir, bu şartlarda kadın da erkeğe nafaka ödeyebilir. Karşılıklı olarak bakıldığında nafakanın ömür boyu sürmesine karşıyım. Bunun düzenlenmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Düzenlenmenin içerisinde müşterek çocuğun görüşü için  icra prosedürünün kaldırılması hususu gündemdedir. İki düzenlemenin de yerinde olacağını düşünüyorum. Şu an tasarı aşamasındadır. Resmi gazetede henüz yayımlanmadı.

SİZİNLE İLETİŞİME GEÇMEK İSTEYENLER SİZE NASIL ULAŞABİLİR?

Öncelikle 0.531 810 39 38 telefon numarasından bana ulaşabilirler. Ayrıca iş yeri adresim ise Çarşı Mahallesi Kadir Kameroğlu/ 1 Caddesi Fatma Tort İşhanı numara 2, Kat:3  iç kapı No: 32’de hizmet veriyorum.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=