ÇİVRİL’DE KADES UYGULAMASI HALKA TANITILDI

Yazar : Tarih : Okunma : 334 views Yorum Yap

ÇİVRİL’DE KADES UYGULAMASI HALKA TANITILDI

Çivril’de kadınlara akıllı telefon uygulaması olan kadın acil ihbar destek hattını ( KADES) hakkında bilgi verildi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kadına yönelik şiddetle mücadele ekipleri Cumhuriyet Meydanı’nda kadınlara KADES hakkında bilgi vererek uygulamayı telefonlarına yükleme konusunda yardımcı oldu.

Toplumsal farkındalığın artırılması, kadın haklarının korunması ve KADES uygulamasının halka tanıtılması ve halkın bilinçlendirilmesi amacıyla

“ÇİVRİL’DE KADES UYGULAMASI İLE BİR KİŞİ DESTEK İSTEDİ”

Çivril İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Aile içi ve Kadına karşı şiddetle Mücadele büro amirliğinde görevli polis memuru Cennet Bekmezli konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Devletimizin yapmış olduğu sosyal ve mali yardımlar, şahısların can güvenliğine dair varsa bir sıkıntıları kararda şahısların adres gizliliği konusunda bilgilendiriyoruz. Çivril İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Aile içi ve Kadına karşı şiddetle Mücadele büro amirliğimiz var. KADES uygulaması bizde de yüklü ve kadınlarımıza da yüklemeleri konusunda bilgilendirdik. KADES uygulamasını indirdikten sonra bilgiler giriliyor ve olası bir durumda uygulamada ‘EVET’ butonuna basınca konum bilgisinin olduğu alana ekiplerimiz 15 dakika içerisinde olay yerinde oluyor.Çivril’de yıl bazında KADES uygulamasını yükleyen kadınlarımız oldukça fazla. Çivril’de bu zamana kadar KADES uygulaması le destek isteyen bir kadınımız oldu. Biz ilçe merkezimizde kadınlarımıza bilgilendirme yaptık ve broşür dağıttık ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=