ESNAF ODASI 40 MESLEKTE BELGE ALMA İMKANI SUNDU

Yazar : Tarih : Okunma : 368 views Yorum Yap

Çivril Esnaf Odası ile Ege belge arasında geçen hafta imzalanan anlaşma ile 18 yaşını dolduran herkese 40 meslekte belge almaya imkanı sunuldu.

Çivril Yukarı Sanayi’de kaynak başta olmak üzere birçok alanda 2 ayrı sınav yapılıyor ve adaylar başarılı olduğu takdirde belge almaya hak kazanıyor.

“HEM YAZILI HEM UYGULAMALI SINAV YAPILIYOR”

5 günde Çivril halkının belge almaya yoğun katılım sağladığını söyleyen Ege Belge Pazarlama temsilcisi Serkan Ekbiç; ” Mesleki yeterlilik ile ilgili bilgi veriyorum. 18 yaşını dolduran herkesin sigorta şartı aranmaksızın 40 meslekte eğitim olmadan sınavla belge veriyoruz. Bu belgeler uluslararası geçerlidir. Her şey prosedürü uygun şekilde yapılıyor. Hem yazılı hem uygulamalı sınav vardır. Sınavlar kamera sistemi ile kayıt altına alınıyor. Kişiler kendi meslekleriyle alakalı sınavlara girip belgelerini alıyor. Çivril’de katılım yoğun bir şekilde devam ediyor “dedi.

Ege belge firması çok tehlikeli sınıfta yer alan inşaat, metali, makine, elektrik ve tekstil sektöründe etkili olmak üzere toplam 40 meslekte Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş ve TÜRKAK ( Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edildi.

“VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Esnaf Odası başkanı Zeki Karahan, alınan belgelerin her yerde geçerli olduğunu söyleyerek; ” Belgelerini alan vatandaşlarımız bir işe başvuru yapacakları zaman belgeleri ile yapabilme imkanına sahip olacaklar. Hem aşağı sanayi hem de Yukarı sanayiden katılım var. Ege Belge ile yapmış olduğumuz anlaşma tekrar Çivril halkına hayırlı olsun “diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=