ÇİVRİL’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 212 views Yorum Yap

Çivril’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şevkiye Özel Fen Lisesi’nde program düzenlendi.

Programa Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Keskin, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“ÖĞRETMENLİK AŞK İŞİDİR”

Emekli öğretmenler adına konuşma yapan emekli öğretmen Hüdai Gündübay, öğretmenlik bir aşk işidir diyerek; “İlk aşk ilk heyecan gibi. Öğretmenlik bir aşktır ve aşk işidir. Öğretmende bir aşık. İlme aşık, öğretmeye aşık, öğretirken öğrenmeye aşık. O aşkla yıllarca sabah erkenden okula koşturur. O aşkla kucaklar tüm öğrencilerini, niyetimiz öğretmen ve paylaşmaktır. Onların gözlerinde öğrenmiş ve bilmiş olmanın ışığını görmektir. Bir öğretmen için öğrencisinin gözlerinde ışığı görmek ne büyük hazdır ”dedi.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Keskin konuşma yaptı ve daha sonra öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Yemin töreninin ardından emekliye ayrılan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgeleri’ni Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural takdim etti.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il bazında düzenlediği öğretmenler arası düzenlemiş olduğu anı yarışmasında Nevişet Kameroğlu okul müdürü Sedat Aydın’ın anısı birinci oldu.

Program Şehit öğretmenler Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’ın anısına düzenlenen drama ile sona erdi.

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=