KAYMAKAMLIK KIŞ AYI GEÇİNCE Mİ KÖMÜR YARDIMI YAPACAK?

Yazar : Tarih : Okunma : 456 views Yorum Yap

Çivril Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçe merkezi ve köylerde yaşayan dar gelirli ailelere ücretsiz kömür dağıtımını ne zaman yapacak.

Her yıl Ağustos ve Eylül aylarında dağıtılan kömür yardımı Kasım ayının ortasına gelinmesine rağmen neden dağıtılmadığı vatandaşlar arasında merak konusu oldu.

Çivril Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından önceden isimleri belirlenmiş olan yardıma muhtaç, dar gelirli ailelere kömür dağıtımı yapılıyordu. Havaların soğuması ve geceleri eksilere düşmesiyle vatandaşlar yakacak kömürü olmadığı için kışı üşüyerek geçiriyor.

“KIŞ AYI BİTİNCE GELEN KÖMÜRÜN KİMSEYE FAYDASI YOK”

Vatandaşlar, ekonominin kötüye gittiğini ve ellerinde avuçlarında kömür ve odun alacak parası olmadığını söyleyerek; “Her yıl bu aylarda kömürler dağıtılıyordu. Kasım ayını bitirmek üzereyiz hala kömür yardımı yok. Bizler evimize nasıl ekmek götürürüz derdine düşmüşüz. Kendi imkanlarımızla kömür almamız mümkün değil. Çocuklarımız evde üşüyor içimiz sızlıyor ama elimizden bir şey gelmiyor. Kömür dağıtılacak mı dağıtılmayacak mı onu bile bilmiyoruz. Eğer dağıtılacaksa kış ayı bitince gelen kömürün kimseye faydası olmayacak. Evde çoluk çocuk soğuktan  perişan olduk. Elma bahçemiz de yok ki çubuk yakarak ısınalım desek. ”şeklinde konuştu.

KAYMAKAMIMIZ  BİZE YARDIM ETSİN

Bir an önce kömür yardımlarının dağıtılması için Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk’un yardım etmesini isteyen vatandaşlar; “Ne vakıftan ne de muhtarlarımızdan net bir cevap alamıyoruz. Kömürler ne zaman dağıtılacak diye sorduğumuz da hep önümüzdeki hafta cevabını alıyoruz. Geçen yıllarda Ağustos ayına kadar kömürlerimiz gelmiş oluyordu. Bize yardım edebilecek bir tek yer var o da kaymakamlık. Kömürlerin bir an önce dağıtılması için Kaymakamımızdan bize yardım etmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=