2 YILA KALMADAN KURULACAK OLAN ORGANİZE SANAYİ NEREDE?

Yazar : Tarih : Okunma : 826 views Yorum Yap

Vatandaşlar, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın seçim beyannamesinde verdiği sözleri ne zaman tutacağını sordu.

CUMHUR İTTİFAKI ÇİVRİL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI NİYAZİ VURAL 30 MART 2019’DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

30 Mart 2019 da gazetemize verdiği röportajda Çivril’e bir organize sanayi bölgesi kurup 2 yıla kalmadan onlarca fabrikanın gelip yatırım yapmasını sağlayacaklarını söyleyen Başkan Niyazi Vural; “  Organize sanayi sayesinde en az 1500 kişiye istihdam sağlanacak. Bu sayede Çivril’deki işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız. Gençlerimiz iş bulacak, aş bulacak ve eş bulacak. Gençler işimiz olmadan evlenemiyoruz diyorlar. Bu noktada da sosyal sorumluluğu yerine getirmiş olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Aradan 2 buçuk yıl geçmesine rağmen hala organize sanayinin kurulmadığını söyleyen vatandaşlar her şeyin oy için olduğunu iddia ettiler.

“HER ŞEYE ZAM ÜSTÜNE ZAM”

Verdiği sözleri seçime kadar yapmaya çalışsa bile yetişmeyeceğini ve Çivril’in 2 buçuk yıl da çok şey kaybettiğini iddia eden vatandaşlar; “ Çivril günden güne kötüye gidiyor. İstihdama yönelik bir çalışma yok. Çiftçilere destek yok perişan haldeyiz. Bir millet bahçesidir gidiyorlar. Onu yapana kadar organizeyi yapsalardı birçok kişi evine bugün ekmek götürüyor olacaktı. Ekmeğe zam, benzine zam, mazota zam, gübreye zam, yağa, şekere zam. Bu sonumuz ne olacak. Dolar, Euro ve altın gün geçtikçe daha da pahalılaşıyor. Ama bizler gün geçtikçe daha da geriliyoruz. Türk lirası değer kaybediyor. Hala büyüyoruz diyorlar. Tüm bunlara rağmen pandemi döneminde insanlar işsiz iken organize sanayi tamamlanmış olsaydı rahat bir nefes alınırdı ”dedi.

Başkan Vural’ın seçim beyannamesinde yer alan organize sanayi için projesi şu şekilde; “ÇİVRİL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULACAK. Tarımsal sanayinin geliştirilmesi ve tarımsal üretim yapan tesislerin ilçemize yatırım yapmasının sağlanması ve yeni iş imkânlarının oluşması, ayrıca çiftçimizin ürünlerinin daha yüksek bedel ile satılması için Çivril Organize Sanayi Bölgesi kurulacak.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=