DÖNE ALTINTAŞ: “CENNET VATANIMIZI CEHENNEMDEN KURTAR MERAL HANIM”

Yazar : Tarih : Okunma : 402 views Yorum Yap

DENİZLİ’DE AKŞENER RÜGZARI ESTİ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, miting için geldiği Denizli’de vatandaşlara seslendi. Denizlililer Akşener’e yoğun ilgi gösterdi.

İl ziyaretleri kapsamında önce esnaf ziyareti olarak planlanan daha sonra Denizlilerin yoğun isteği üzerine değişiklik yapan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, 28 Ekim Bulvarı üzerindeki Özay Gönlüm Meydan’ında Denizli halkıyla bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği miting saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İYİ Parti Lideri Akşener, mitingde iktidara yüklendi.

Denizli’de düzenlediği mitingde konuşan Meral Akşener; “Bu meydanda 31 Mart’ta sizlerle hasbihal ettikten sonra hapse atılacağım söylenmişti. Bende çantamı hazırlayıp buyurun buradayım demiştim. Şimdi yine buradan, bu meydandan Denizlili kardeşlerimin huzurunda beni teneşire yatıracaklarmış buyurun diyorum. Bize bu gücü veren rabbime sonsuz şükürler olsun ”dedi.

“GÜNEŞ OLDUK TÜRKİYE’NİN ÜZERİNE DOĞDUK”

2 yıldır memleketi karış karış gezdiklerini söyleyen Akşener; “Kıvılcımdık büyüdük, önce ateş olduk memleketi sardık. Bugünde arkamıza milleti aldık. Güneş olduk Türkiye’nin üzerine doğduk. Ne mutlu bize ki İYİ Parti bugün iktidara yürüyor. Bu kutlu yolda bize yoldaşlık eden yüce Allah’ım razı olsun. 2 yıldır memleketi arkadaşlarımla birlikte karış karış dolaşıyorum. Esnafımızı, memurlarımızı, emeklilerimizi, işçilerimizi dinliyorum. İşsiz umutsuz gençlerimizi dinliyorum. Fabrikalarını kapatan sanayicimizi, hayatı zehir EYT’lileri verilen sözlere rağmen 3600 ek gösterge hakkı teslim edilmeyen memur kardeşlerimi dinliyorum.  Mazota, gübreye, elektriğe, suya, para yetiştiremeyen, tarlasını ekemeyen, ekse de bile süremeyen, sürse bile mahsulü elinde kalan çiftçilerimizi dinliyorum. Saraya kapanıp millete sırtını dönen Sayın Erdoğan ve ortaklarının ısrarla duymadığı, bizler onlar gibi değiliz. Bizler milletimizin sesini her şartta duyurmak için beraberiz. Biz onların çirkinliğine düşmeyeceğiz ”dedi.

“VARLIK İÇİN YOKLUK YAŞATMAYA NE HAKKINIZ VAR”

Memleket darda ve millet zorda diyen Akşener; “Türkiye’de bugün analar tencere kaynatamıyor. Türkiye’de babalar bugün eve ekmek götüremiyor. Bugün gençler kaçıp gidecek ülke arıyor. Yazık değil mi? Günah değil mi? bu millete varlık içinde yokluk yaşatmaya ne hakkınız var”dedi.

“YETKİYİ ALDIĞIMIZDA BİZ SEKTÖR AYIRMAYACAĞIZ”

Denizli’mizde geçtiğimiz yıl 10 fabrika kapatıldığına dikkat çeken Akşener; “Kötüleşen ekonomi hayatları derinden etkiliyor. İktidara geldiğimizde teşvikleri, vergi sigorta primlerini gözden geçireceğiz. Tekstildeki kırılganlığın farkındayız. Gençlerimizin bu konuda eğitim alması için Almanya’daki sistemi baz alarak sistem kuracağız. Mezuniyet sonrası işsizlik sorununu çözeceğiz. Beceri geliştirmeyi amaçlayan bir sistem düşüncemiz var. Yetkiyi aldığımızda biz sektör ayırmayacağız. Üretimin kalitesiyle önce çıkan bir Türkiye inşa edeceğiz” diye konuştu.

“CENNET VATANIMIZI CEHENNEMDEN KURTAR MERAL HANIM”

Pamukkale ilçesi Güzelköy’de çiftçilikle uğraşan Döne Altıntaş, cennet memleketimizi cehennemden kurtar diyerek Meral Akşener’e seslendi.

Çelik, zor durumda olduklarını vurgulayarak; “Ben işçi taşıyorum 2 bin kişi ile haşırneşirim. Tarlaya çalışmaya gidecek iş bulamıyorlar yalvarıyorlar abla bizi de götür diye. Zor durumdayız. Meral Hanım’ı hepimiz kucaklayıp Başbakan etmeye var mıyız? Söz alıyorum Meral Hanıma derdimizi anlatacağız. Anamız bacımız kardeşimiz bizi sarsın sarmalasın bize doğruları göstersin cennet memleketimizi cehennemden kurtarın. Dün ben çift sürdüm gübre alamadan ekin ektim. Sayın arkadaşlarım tencerelerimiz kaynamaz oldu. Bir kilo kuru fasulye 20 lira. Ben giymediklerimiz yıkayıp muhtaç arkadaşlarımıza veriyorum millet büyük derdin içinde. Söz veriyor size meral hanım.”

“DENİZLİ’DE 40 BİN HEKTAR ALAN TARIM OLMA YETİSİNİ KAYBETTİ”

Çiftçileri perişan ettin diyerek Erdoğan’a seslenen Akşener; “Türkiye’de tarımın göz bebeği olması gereken Denizli’de 40 bin hektar alan tarım alanı olma yetisini kaybetmiş. Bu akıl dolu tarım politikasına bakar mısınız? Çiftçiyi perişan ettin, sanayiciyi perişan ettin. Bizim çiftçimize vermediğin desteği yabancı çiftçilere verdin. Sonra da çıkıp “Ben ekonominin kitabını yazdım” diyorsun öyle mi? Hadi oradan, hadi oradan. Benim çiftçim haciz gelmesin diye traktörünü saklıyor, geçim sıkıntısı çekiyor. Yazıklar olsun”ifadelerini kullandı.

Abbas’ın yolcu olduğunun onlar da farkında diyen Akşener sözlerini şöyle tamamladı: “ İşte o nedenle provokasyonlarından korkalım öyle oturalım istiyorlar. Bize bu dümen gelmez. Biz buraya koyduğun engelleri aşa aşa geldik. Kurduğun dümenlerde seni senin oyununda yene yene geldik.

“TÜRKİYE ÇARESİZ DEĞİL, ÇÖZÜMSÜZ DEĞİL”

Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Hâlbuki ki, biz sussak, tarih susmayacak, tarih sussa, hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Hâlbuki ki, bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar. Türkiye çaresiz değil, çözümsüz değil. Çünkü biz varız, biz geleceğiz milletin sırtındaki keneler, kafasındaki bitler düşecek. Yağma bitecek. Haram hortumları kesilecek. Biz geleceğiz adalet, vicdan, merhamet gelecek. Biz geleceğiz, liyakat gelecek, huzur gelecek, yatırım istihdam gelecek. Türkiye’nin önü açık, yeter ki önce millet memleket diyenler iş başına gelsin. Yeter ki İYİ Parti iş başına gelsin. İYİ Parti güneşi güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye ülküsü ile parlıyor.”

 

 

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=