ÇİVRİL 2. ETAP TOKİ NE ZAMAN BİTECEK?

Yazar : Tarih : Okunma : 982 views Yorum Yap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Çivril’e yapılacak olan 448 konutluk projenin temelleri atıldı.

Temelleri atılarak yapımına başlanan 448 konutlu 2. Etap Çivril TOKİ inşaatının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.

KIŞ SERT OLURSA TESLİM SÜRESİ UZAYACAK

Yüklenici firma sorumlusu İnşaat Mühendisi Sedat Şenler Çivril 2. Etap TOKİ konutu inşaatının son hızla sürdüğünü belirtti.

İhale süresi içinde inşaatın tamamlanmasının planlandığını ifade eden İnşaat Mühendisi Sedat Şenler; “Temelleri kazılıp yapımı son hızla devam eden konutları ihale süresince tamamlayacağız. Elbette ki hava şartları inşaat süresini kısaltıp yada uzatabilir. Sert bir kış olursa eğer ihale süresinde uzatma olabilir.”dedi.

ÖRNEK DAİRELER YAPILIYOR

TOKİ konutlarında hak sahibi kişilerin görmesi için örnek dairelerin yapılacağını söyleyen Şenler; “Çekilen kuralar sonucunda belirlenen hak sahiplerinin heyecanla dairelerini görmeyi beklediğini biliyoruz.  Bize de gelip inşaatın ne zaman biteceğini soruyorlar. 2021 Aralık ayının sonu ya da 2022 Şubat ayının başı gibi tamamlanacak olan örnek dairelerimizi hak sahibi vatandaşlar gelip görebilecek.” Şeklinde konuştu.

21 BLOKTAN OLUŞUYOR

448 Konutlu Çivril 2. Etap TOKİ projesinin 21 bloktan oluştuğunu kaydeden Şenler; “İnşaatı devam eden projede 21 blok halinde inşa edilecek 448 daire yer alıyor. 6 blokta 3+1 daireler bulunurken 15 blokta da 2+1 daireler olacak.  Her binada 22 daire, her katta da 4 daire yer alacak. Sadece kod farkından dolayı 5 tane binada 20 daire olacak.

Ayrıca, projede 448 adet konutun yanı sıra 4’er dükkanlı 2 adet ticaret merkezi, 16 derslik ilkokul ve bir de cami yer alıyor.” Dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Çivril 2. Etap TOKİ konutlarının inşaatı tamamlandıktan sonra hak sahipleri dairelerine nasıl kavuşacak?

İnşaatın yüklenici firma tarafından tamamlanıp TOKİ’ye teslim edilmesinden sonraki süreç hakkında TOKİ’den yapılan açıklamada; “Kesinleşen maliyet bilgileri doğrultusunda şerefiyeli konut fiyatlarının belirlenmesinin ardından konut belirleme kuraları gerçekleşecektir. Daha sonra idaremizce ilan edilecek olan tarihte hak sahibi vatandaşlarımız temerküz banka şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır. Süreç ile ilgili olarak henüz tarih açıklaması yapılmamıştır. Sözleşme imzalama programı için tarih belirlenmesinin ardından web sitemiz http://toki.gov.tr adresinden ilan edilecektir.” Bilgileri yer aldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=