ÇİVRİL’DE BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Yazar : Tarih : Okunma : 284 views Yorum Yap

‘Geleceğe Nefes’ projesi kapsamında Çivril’de bin fidan toprakla buluştu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü fidan dikim etkinlikleri çerçevesinde Türkiye genelinde 252 milyon fidanın toprakla buluşturulması ve ‘Geleceğe Nefes’ olmak için Çivril ve Işıklı Orman İşletme Şefliği işbirliği ile İğdir Mahallesi Dişlice mevkiine Servi, Akasya ve Badem fidanları protokol ve öğrenciler tarafından dikildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında ‘84 milyon için 3’er fidan’ sloganı kapsamında Çivril’de bin fidan toprakla buluşturuldu.

Çivril Uşak karayolu İğdir Çamlığı’nda düzenlenen ağaçlandırma törenine çok sayıda öğrenci katıldı.

Törende İsmail Özcan İlk Okulu, Nevişet Kameroğlu Ortaokulu ve Emine Özcan Anadolu Lisesi öğrencileri ve protokol üyeleri hazırlanan fidanları dikti.

Fidan dikim törenine Kaymakam Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Niyazi Vural, İlçe Emniyet Müdürü Asım Kayacı, jandarma teğmen Musa Çırak, Tarım İlçe Müdürü Ahmet Kocakaplan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sekmen törene katılan okulların müdür ve öğretmenleri, AK Parti ilçe Başkanı Halil Ertuğrul ve yönetimi, İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi ve İYİ Parti Grup başkan Vekili Koray Eren ve İYİ Parti Meclis üyesi Mustafa Turgay Aslan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=