YAKLAŞIK 100’ÜN ÜZERİNDE ARACA CEZA KESİLDİ

Yazar : Tarih : Okunma : 494 views 1 Yorum

Çivril’de İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” projesi kapsamında trafik uygulaması yapılarak sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

 

‘Bi hareketine bakar hayat’ projesi kapsamında 103 araca 20 binin üzerinde para cezası kesildi.

Araç sahipleri alkol, emniyet kemeri başta olmak üzere birçok işlemden dolayı ceza aldı.

Çivril’de, İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında, trafikte seyir halinde bulunan araç sürücülerinde emniyet kemerine yönelik eş zamanlı farkındalık etkinliği düzenlendi.

 

Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk’unda katılımıyla Cumhuriyet Meydanı ve Kızılcasöğüt Mahallesi, Denizli Uşak karayolu üzerinde emniyet kemeri denetimi gerçekleştirildi.

Uygulamaya katılan Kaymakam Turan Soğukoluk, İlçe Emniyet Müdürü Asım Kayacı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Musa Çırak ve trafik ekipleri durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak bilgilendirici broşür verdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Yorumlar 1

  1. suleyman diyorki:

    Böyle zor oluyor. Her arabanın modeline ve yılına göre aylık rutin cezası olmalı. Herkes hiç itirazsız üzerine düşen bu cezayı ödemeli. Ayrıca başka vergiler de olmalı, mesela tozutma vergisi, yolları işgal vergisi, yolları işgal etme vergisi… Benim aklıma gelen bunlar.

 width=