CAMİDEN YAĞMUR DUASINA “AMİN” SESLERİ YÜKSELDİ

Yazar : Tarih : Okunma : 497 views Yorum Yap

Çivril’de yaşanan kuraklık nedeniyle tarlalarını ekemeyen köylüler yağmur duası yaptı.

Çivril’in Özdemirci Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar köy meydanındaki caminin önünde toplanıp hep birlikte el açıp yapılan duaya amin dedi.

Camide sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun kılınan Cuma namazının ardından vatandaşlar yağmur duasına iştirak etti.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak köy meydanındaki camide saf tutan vatandaşlar kuraklığın son bulması için yapılan yağmur duasına “Amin.” dedi.

Namazdan önce imam tarafından yağmur duası hakkında cemaate bilgi verildi. Namazdan sonra yapılan duaya cemaat el açarak icabet etti.

Özdemirci Mahallesi’nde havaların sıcak ve kurak gitmesi nedeniyle köy halkı yağmur duası yaparak hayır yemeği dağıttı. Köylüden toplanan yardım ve malzemeler ile yapılan yemek vatandaşlara yapılan duadan sonra ikram edildi.

“HER YIL DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ”

Kuraklık nedeniyle tarlalarını ekmekte geç kaldıklarını belirten köylüler ; “Toprak çok kuru olduğu için ekim yapamıyoruz. Havalar biraz daha soğur ve ekim yapamazsak bu sene mahsul olmaz. Bizim tek gelir kaynağımız tarlalarımız. Rabbim inşallah dolu dolu yağmur verir. Her yıl daha kötüye gidiyoruz. Rabbim dualarımız kabul etsin. Yardım eden ve duaya amin diyen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Yağmur duasına İYİ Parti Grup Başkan vekili ve Denizli Büyükşehir Meclis üyesi Koray Eren ev CHP meclis üyesi Tunay Yazıcı’da katıldı.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=