“Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganı ile trafik uygulaması yapıldı

Yazar : Tarih : Okunma : 404 views Yorum Yap

Çivril’de İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” projesi kapsamında trafik uygulaması yapılarak sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatıldı.
Çivril’de, İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında, trafikte seyir halinde bulunan araç sürücülerinde emniyet kemerine yönelik eş zamanlı farkındalık etkinliği düzenlendi.

Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk’unda katılımıyla Cumhuriyet Meydanı ve Kızılcasöğüt Mahallesi, Denizli Uşak karayolu üzerinde emniyet kemeri denetimi gerçekleştirildi.

Uygulamaya katılan Kaymakam Turan Soğukoluk, İlçe Emniyet Müdürü Asım Kayacı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Musa Çırak ve trafik ekipleri durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak bilgilendirici broşür verdi.

“EMNİYET KEMERİ KAZA ANINDA HAYATIMIZIN DÖNÜM NOKTASI OLABİLİR”

Trafikte emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çeken Kaymakam Soğukoluk, “İçişleri Bakanlığımız trafik kazaları ve sonucunda oluşabilecek olası ölüm ve yaralanmaları azaltmak için sürekli kampanyalar düzenliyor. Trafikte emniyet kemerinin önemi büyüktür. Kısacası emniyet kemeri kazalarda yaralanma ve hayat kaybı riskini en aza indiren bir etkendir. Bir hareketimiz ile takacağımız bu emniyet kemeri belki de o anda hayatımızın dönüm noktası olabilir. Tüm sürücülerimizi, araçlarına bindikleri anda bir hareket ile emniyet kemerlerini takmaya ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaya davet ediyorum. ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=