KÖY SAKİNLERİ: ALEVLERİN İÇİNDE HAYVANLARIN ÇIĞLIKLARINI DUYUYORUZ

Yazar : Tarih : Okunma : 1.294 views Yorum Yap

Çivril Işıklı gölündeki sazlık alanlar kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Bazı köylüler sazlıkları sülük toplayanlar tarafından yakıldığını, bazılarının da tarla yapmak için sazlıkların yakıldığını iddia etti.

 

Çivril’in Beydilli ve Bucak Mahallelerinde, iki gündür akşam saatlerinde sularının çekildiği 4 farklı noktada yangın çıktı. Yangında sazlık alan ve kamışlar yanarken, alevler zaman zaman metrelerce yükseldi. Yangına Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.

 

Her yıl aynı dönemlerde sazlık alanların yandığına dikkat çeken köylüler sazlık alanların sülük toplamaya gelenler ve suların çekildiği alanları tarla yapmak isteyenler tarafından yakıldığını iddia etti.

Yangınları kimin çıkardığı belirlenemezken Beydilli muhtarı ve köy sakinleri her yıl yaşanan yangınlar tepki gösterdi. Yakılan alanların bir çok canlı türüne ev sahipliği yaptığına vurgu yapan mahalle sakinleri bazen alevlerin içinden hayvan çığlıkları duyduklarını söylediler.

Köy sakinleri bu kişileri tespit etmek için farklı çözüm yolları bulunması gerektiğini söyleyerek, yetkililerin bu işe bir an önce çare olunması gerektiğini ifade etti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=