Saat 9’u 5 geçe Çivril’de hayat durdu

Yazar : Tarih : Okunma : 357 views Yorum Yap

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde Çivril’de farklı etkinlikler anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan anma etkinlikleri Şevkiye Özel Fen Lisesi ve Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda devam etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan anma programı saat 09.05’te çalan siren ve iki dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören İstiklal marşının okunması ile sona erdi.

ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Anma programının ikinci kısmı ise Şevkiye Özel Fen Lisesi Konferans salonunda düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı ve daha sonra öğrenciler şiir okudu. Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği tören öğrencilerin hazırladığı ve Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı ‘Bir Sarı Zeybek Destanı’ adlı gösteri sahnelendi.

Öğrencilerin hazırlığı gösteriler katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı. Gösterilerin ardından protokol öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ATATÜRK VE YAŞAM TEMALI SERGİ AÇILDI

Atatürk’ü anma programı Çivril Halk Eğitim Müdürlüğü ve Çivril Belediyesi tarafından açılan ‘Atatürk ve Yaşam’ konulu sergi ile sona erdi. Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans salonunda açılan sergide kursa devam eden öğrenci ve eğitmenler tarafından hazırlanan Atatürk temalı ürünler sergilendi.

Halk Eğitim Merkezi tarafından 5 günde hazırlanan sergi yoğun ilgi gördü.

Sergide Cumhuriyetin 50. Yılından bugüne kadar gelmiş olan bardaklarda dikkatlerden kaçmadı. Sergiyi gezen protokol, emeği geçenlere teşekkür etti.

Düzenlenen anma programlarına Kaymakam Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Niyazi Vural, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, MHP ilçe Başkanı Ergun Çiftçi, CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş, İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, daire amirleri ve müdürleri ile siyasi Parti temsilcileri, STK yönetici ve yönetim kurulu üyeleri ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=