EGE BÖLGESİNİN İLK ANTİK PASTANESİ ÇİVRİL’DE

Yazar : Tarih : Okunma : 1.352 views Yorum Yap

Tadı, lezzeti ve kalitesiyle Nazar Pastanesi, Çivrilli vatandaşların takdirini alıyor.

Nazar Pastanesi antikalar ile Çivrilli vatandaşların dikkatini çekiyor. Ege Bölgesinin ilk antik pastanesi olduğunun altını çizen Hatice Türk; “Pastanemizde en az 200 yıllık eşyalar bulunuyor”dedi.

“PASTANEM, EVİM VE BAHÇEM ANTİK EŞYA İLE DOLU”

Ailecek antikayı sevdiklerini belirten Nazar Pastanesi işletme sahibi Hatice Türk; “Eşim 3 yıldır antikayla ilgileniyor. Bu antika işine ilk olarak tesbihlerle başladı. Daha sonra silah, radyo, saatler ve birçok antika eşyaları sipariş veriyor. Evim ve bahçemde de antika eşyalar var. At arabaları, antika 67 model askeri jeepimiz, sabanlar, tırmıklar, ekmek tekneleri bahçemde yer alıyor. Ege Bölgesinin tek antik pastanesidir ”diye konuştu.

“YENİ ANTİKALAR ALDIKÇA MUTLU OLUYORUZ”

Antikalarla fotoğraf çekinmek için vatandaşların geldiğini vurgulayan Hatice Türk; “Bu antikalardan dolayı vatandaşlar geliyor. Fotoğraf çekiliyorlar. Bakarken de alışveriş yapıyorlar. Vatandaşlar bu antikaları çok beğeniyor. Her gün antikalarımın bakımını yapıyorum. Antikaları gördükçe ve yeni antikalar aldıkça mutlu oluyoruz ”ifadelerini kullandı.

“200 YILLIK RADYOMUZ VAR”

Pastanede antika olarak birçok ürünün olduğunu kaydeden Türk; “Antika olarak pastanemizde silahlarımız, bıçaklarımız, kılıçlarımız, saatlerimiz, gaz lambaları, teşbihler, kehribarlar, radyolar, gramofonlarımız, salep makinemiz, eski saatler, Oltu taşları, eski telefonlarımız, eski ütü, fenerler var. Bunların hepsi çalışıyor. 200 yıllık radyomuz var. Eski sigaralar birinci, samsun, bafra, tokat ilgi görüyor. Satın diye çok talep var ama satmıyoruz. Eski kasetlerimiz var. Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses kasetleri var ”şeklinde konuştu

“PASTANEMİZDE OLAN HER ŞEY ANTİKADIR”

Nazar Pastane işletme sahibi Hatice Türk, pastanesinde bulunan eşyaların hepsi antika olduğunu söyleyerek; “Burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Burada tarihi eser yok. Hepsi antikadır. Yasal olmayan hiçbir şey yoktur ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=