BAŞKAN VURAL, ÇİFTÇİLERİN TALEBİNE CEVAP VERMEDİ

Yazar : Tarih : Okunma : 465 views Yorum Yap

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, çiftçilerin isteğine cevapsız kaldı.

Çivrilli çiftçiler, yerli buğdaya dönmek istediklerini ve geçen yıl Çivril Belediyesi tarafından ekilen goca buğdayı Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’dan talep ettiler.

Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın önderliğinde ekilen Kırmızı Buğday tohumlarının hasattan sonra isteyen çiftçilere dağıtılacağı ve yerli ürün yetiştirilmesi teşvik edileceği belirtilmişti. Bu sözlerin üzerine Çivrilli çiftçiler, Başkan Vural’dan yerli tohum talep etmesine rağmen Başkan Niyazi Vural, çiftçilerin talebine cevapsız kaldı.

“ÜCRETSİZ DEĞİL, ÜCRETLİ ALACAKTIK”

Her sözünde çiftçiye destek vereceklerini ifade efen Başkan Vural’ın sesiz kalmasına şaşırdıklarını söyleyen çiftçiler; “Başkanımız artık gelecekte bu yerli tohumların olmayacağını düşündüğümüz için yeniden onlara hayat vermek istedik. Yerli tohum yok denecek kadar az kaldı. Çivril ve gelecek için ayakta tutmamız gerekiyor. İnşallah buğdayları hasat edip oradan elde ettiğimiz tohumları yine çiftçilerimize dağıtacağız. Çiftçiye desteği bu şekilde vereceğiz diye söylemişti. Ama hep bu sözler havada kaldı. Yerli tohum olan kırmızı buğdaydan talep ettik. Başkanımız bir cevap bile vermedi. Ücretsiz de istemedik fiyatı neyse vermeye de razıydık. Ama başkanımız neden bu şekilde bizi ciddiye almadı anlayamadık. Tekrar buradan başkanımıza seslenmek istiyoruz. Sayın başkanım ücretsiz değil, ücretli yerli buğday almak istiyoruz”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=