ÇİVRİL’DE NEDEN FESTİVAL YAPILMIYOR?

Yazar : Tarih : Okunma : 978 views Yorum Yap

Çivrilli vatandaşlar, Belediye Başkanı Niyazi Vural’a Çivril’de neden festival düzenlenmediğini sordu.

Tarihi, turizmi, doğal güzellikleri, tarım ve hayvancılığı ile ön planda olan Çivril’de bu yıl neden festival yapılmadığını ve Çivril’in bu konuda neden geri planda kaldığını sordu.

“BİR ÇAL KADAR OLAMADIK?”

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın hala festival yapabileceğini söyleyen vatandaşlar; “Bizler Çivril’de festival yapılmasını istiyoruz. Çivril’imizin adı daha fazla duyulsun. Çivril’imizin diğer ilçelerden eksiği yok fazlası var. Ama nedense festivalde olduğu gibi bazı konularda geri planda kalmışız. Elimizin altında o kadar değerimiz var ama bunu bir türlü fırsata çeviremiyoruz. Başkanımız istese hala şu an festival yapabilir. Bir Çal kadar olamadık mı? Çal’dan neyimiz eksik?” dedi.

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

Markalaşmanın önemine değinen Çivrilliler; “Biz festival yapılmasını istiyoruz. Çivril her anlamda donanımlı bir ilçe. Çivril’imiz için hepimiz elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizlere düşen görev neyse biz buradayız. Amacımız hedefimiz Çivril’in adını her yere duyurmak. Çivril deyince tarım, hayvancılık, elma, şeftali, Beycesultan, Gümüşsu daha saymakla bitmez değerlerimizi anlatmak. Bizim en kısa zamanda markalaşmamız gerekiyor. Çivril’imizin elması, şeftalisi başka yerlerde Bursa şeftalisi diye satılmasın. Artık değerlerimize sahip çıkalım. Başkanımıza buradan seslenmek istiyoruz. Başkanım sesimize kulak verin festivalimizi yapalım ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=