ÇİVRİL’DE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 89 views Yorum Yap

Çivril’de “19 Ekim Muhtarlar Günü” törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, muhtarlar derneği başkanı Bahri Kertik tarafından çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

“MUHTARLAR HALK İLE YÖNETİCİLER ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜR”

Törende konuşan, Çivril Muhtarlar Derneği Başkanı Bahri Kertik, muhtarların her zaman vatandaşının yanında olduğunu vurgulayarak; “Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletine ihtiyaç duyduğu anda çalacakları ilk kapının muhtarlar olduğu bilinci çok önemli yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Muhtarların devletin temsilcisidir ve vatandaşlara en iyi hizmetin sunulması için muhtarların halk ile diğer yöneticiler arasında köprü vazifesi görür ”dedi.

Bahri Kertik, tüm mahalle ve köy muhtarlarının bu anlamlı gününü tebrik ederek, bu günün tüm muhtarlar için hayırlı olmasını diledi.

Törene Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Emniyet Müdürü Asım Kayacı, AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, STK temsilcileri, siyasi partililer ve muhtarlar katıldı.

Törenin ardından Çivril Belediyesi tarafından muhtarlar günü dolayısıyla Semerci Düğün Salonunda öğle yemeği verildi.

“MUHTARLARIMIZ BİZİM SAHADAKİ EN BÜYÜK YARDIMCIMIZDIR”

Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk, tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Hükümetimiz muhtarlarımızın doğrudan taleplerini almak için muhtarlar dairesi başkanlığını kurdu. Bizler her türlü vatandaşlarımızın istek, ihtiyaç ve taleplerini takip ediyoruz. 7/24 her zaman muhtarlarımızla el ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getirmek için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Muhtarlarımız bizim sahadaki en büyük yardımcımızdır. Bunun en bariz örneği son 2 senedir pandemiyle beraber köylerimizdeki vaka takiplerini muhtarlarımız aracılığıyla yaptık. Bundan sonraki süreçte kırsal mahalleleri tanımak için Çivril Belediye Başkanımız Niyazi Vural ile her Cuma bir mahallemizi ziyaret edeceğiz. Cuma namazını kılıp akabinde okulumuzu, köye yapılan yatırımları ve köyün sorunlarını dinleyeceğiz ve çözüme kavuşturacağız. Desteklerini esirgemeyen Cahit Özkan vekilimizle birlikte sizlerin derdine derman, taleplerine cevap vereceğimiz bir kamu hizmeti sunacağız. Tekrardan bu vesile ile tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=