Bedri Ataş’tan Mevlid Kandili mesajı

Yazar : Tarih : Okunma : 160 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bir Mevlid Kandili’ne daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Bedri Ataş; “Cumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Ataş mesajında; “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşrifini müjdeleyen Mevlid Kandiline ulaşmanın huzuru, mutluluğu ve süruru içerisindeyiz.
Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biridir. O, hep iyilik ve güzelliği muştulamış, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır. Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bize gösterdiği ve inci mercan sözlerinden bizlere vaaz ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı insanı, eşref-i mahlukat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi hasılı her yönüyle hayırlı bir insan olmayı bizler de en önemli vazife görüp bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.
Müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve en kutlu yolu olan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=