BESİHANE BİTTİ HAYVANLAR GELDİ SIRA ÜRETİMDE

Yazar : Tarih : Okunma : 823 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi tarafından hayata geçirilen manda çiftliğinde süt üretimi için gün sayılıyor.

Başkan Niyazi Vural, tarafından Çivril için vizyon projelerden biri olarak hayata geçirilen Manda ve Manda sütü üretim çiftliği tamamlandı.

MANDALAR ÇİVRİL’E UYUM SAĞLADI

Çivril Belediyesinin önemli projelerinden biri olan ve Çivril’in marka değerini yükselmesi hedeflenen manda çiftliği hayvanların da gelmesiyle tamamlandı. Ağrı ve Bitlis’ten getirilen toplam 96 manda Çivril’e uyum sağladı.

“BİRKÇA HAFTA İÇİNDE SÜT VE KAYMAK ÜRETİMİNE BAŞLAYACAĞIZ”

Yeniköy Mahallesi’nde bulunan çiftlikte kapalı alan ve süt sağım yerlerinin yakın zamanda tamamlanacağını belirten Başkan Yardımcısı Latif Selçuk; “Mandalarımız geldi. Hatta birkaç mandamız yavruladı. Çiftliğimiz planlandığımız şekilde tamamladık. Süt sağım yerlerinin tamamlanması ve süt tanklarını gelmesinin ardından birkaç hafta içinde süt ve kaymak üretimine başlayacağız” dedi.

“MERANIN GENİŞ VE OTLAK OLMASI UYUM SÜRECİNDE ÖNEMLİ”

Hayvanların Çivril’e çok kolay uyum sağladığını belirten Başkan Yardımcısı Selçuk; “ Ağrı ve Bitlis ‘den getirdiğimiz hayvanlar Çivril’e çok çabuk uyum sağladı. Meramızın geniş ve bol otlu olması hayvanların uyum sürecini hızlandırdı” dedi.

“ÇİVRİL EN KISA ZAMANDA KALİTELİ SÜT VE YOĞURT İLE BULUŞACAK”

Süt kalitesi bakımından çok verimli olan mandaların sütünden yapılan yoğurt ve kaymağın tercih sebebi olduğunun altını çizen Latif Selçuk; “İşlerimizi bitirdik en kısa zamanda hem Çivril’i hem bölgeyi kaliteli süt yoğurt ve kaymak ile buluşturacağız” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=