ÇİZELGEYİ BELEDİYE PERSONELİ YANLIŞ HAZIRLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 483 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi’nin ‘2022 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi belli oldu.

Çivril Belediyesi Ekim Ayı meclis toplantısı ikinci birleşim birinci oturum Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk Başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

2022 yılı bütçesi muhalefetin hayır vermesine rağmen oylamada oy çokluğu ile kabul edildi.

2022 yılı ücret tarifesi ile 2022 yılı bütçesinin görüşüldüğü meclis toplantısında Muhalefet fiyat artışları ve bütçenin 36 arttırılmasına hayır oyu verdi.

İlk toplantıda hesap cetvelinde hata yapan belediye personeli muhalefetin uyarıları sonrasında hatayı ikinci birleşim birinci oturumda düzeltti.

Bütçenin 58 Milyon liradan 80 Milyon liraya çıkmasını ve 36’lık artışın fazla olduğuna dikkat çeken meclis üyeleri 2022 yılı ücret tarifesindeki artışın fazla olduğunu belirttiler.

“HATA BELEDİYE PERSONELİNİNDİR”

Muhalefet, hatayı yapanın belediye personeli olduğunu vurgulayarak; “Belediye personelinin hazırladığı tahmini bütçede müdürlüklerin giderlerinin toplamı hesap cetvelinin en üst kısmında mavi renkli olarak gösteriliyor. Hata olarak değerlendirilen Mali Hizmetler Müdürlüğü hesap cetvelinde sanki müdürlüğün içinde ekonomik işler ve hizmetler müdürlüğü var gibi 8 milyon 253 bin TL’lik bir üst toplam var. Mavi renkle gösterilmiş. Yanlış 8 milyon 253 bin TL’lik toplamın çizelgede üst toplam gibi gösterilmelidir. Burada hata belediye personelinindir. Mavi gösterilmemesi gereken yer mavi işaretlenmiştir. Buradan anlaşılıyor ki ne Belediye Başkanımız Sayın Niyazi Vural ne de diğer müdürlükteki çalışanlar buradaki hatayı fark etmemiş ya da bu çizelgeyi incelememiş ”diye konuştu.

“HESAP CETVELİNDEKİ HATA NASRETTİN HOCANIN KAZAN HİKÂYESİNE BENZİYOR”

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkan Vekili Koray Eren, hesap cetvelindeki hatayı şöyle özetledi: “Mali hizmetler müdürlüğü hesap cetvelinde ki hatayı Nasrettin hocanın kazan hikâyesine benzetebiliriz. Mali hizmetler müdürlüğünün içinden ekonomik işler ve hizmetler müdürlüğü doğmuş.”

“KAÇAK YAPI YAPMAK İÇİN AK PARTİLİ Mİ OLMAK GEREK”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Tunay Yazıcı, Çivril’de kaçak inşaatlar almış başını gidiyor. Kaçak inşaat yapmak için illa ki AK Partili olmak gerekiyor ”dedi.

“GEREKEN CEZAYI KESİYORUZ”

Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis başkan vekili Latif Selçuk, kaçak yapı yapanlara gereken işlemlerin yapıldığını söyleyerek; “Kaçak yapı yapan arkadaşlarımız oluyor. Bunlara gereken ceza kesiliyor. Burada AK Parti, CHP’li İYİ Partili diye herhangi bir ayrım yoktur. Kaçak yapı yapılan kim olursa olsun gerekeni yapıyoruz ”şeklinde konuştu.

Yapılan ilk toplantıda Plan Bütçe komisyonuna gönderilen Çivril Belediyesi 2022 yılı bütçesi komisyonda alınan kararların tek tek okunmasının ardından oylandı. Muhalefetin şerh düştüğü 2022 yılı tahmini bütçesi 80 Milyon lira olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=