BU HALI SAHA NEDEN YAPILDI?

Yazar : Tarih : Okunma : 506 views Yorum Yap

Vatandaşlar, Yeşil Çivril Sanayi Sitesine yapılan halı sahanın neden buraya yapıldığını sordu.

Vatandaşlar, Çivril Belediyesinin Yeşil Çivril Sanayi Sitesine yaptığı halı sahanın boşa yatırım olduğunu ve gençlerin olmadığı yere halı saha yapıyor olduğu yere yatırım yok diye eleştirdi.

“KARAYAHŞİLER’DE HALI SAHA YOK”

Çalıştıracak çırak bulamadıklarını halı saha da kimin oynayacağını soran vatandaşlar; “Boş yere sırf halı saha yaptık demek için mi yapıldı. Yazık, burada kim halı sahaya gidecek. Bizler çalışacak çırak bulamıyoruz ki gençler gidip top oynasın. Dalga geçer gibi buraya halı saha yapmışlar. Eğer bu yatırım yapılacaksa gidin Karayahşiler Mahallesi’ne yapın ki çocuklar oynasın. Buraya yapılma maksadına anlam veremiyoruz. Kısacası çöp bir yatırım olmuş ”dedi.

“GENÇLERİN OLMADIĞI YERE HALI SAHA YAPMAK BOŞA YATIRIMDIR”

Çivril Belediyesini bu sorumsuz davranışından dolayı kınadıklarını belirten vatandaşlar; “Devletin har vurup harman savurmaya çok mu parası var. Çivril Belediyesi halı sahaları buraya boşuna yaptı. Halı saha yerine mahallelerimizin okulları düzenlenebilir ya da farklı eksiklikleri giderilebilirdi. Gençlerin yaşamadığı mahallelerde halı saha, boşa yapılan bir yatırımdır. Şuanda da zaten halı saha bom boş bekliyor. Gerçekten hangi akla hizmet bu halı saha yapıldı. Bir mahalleye yatırım yapılacağı zaman o mahallede yaşayan halkla bir araya gelinmeli ve mahallenin öncelikli sorunları ele alınarak yapılacak yatırımlar mahalle sakinleriyle birlikte planlanmalı. Ama bu belediye nedense ne vatandaşın fikrini alıyor ne de gençlerin. Gençlerin olmadığı yere halı saha yapıyor olduğu yere yatırım yok. Halı sahayı gördükçe yapılan yatırıma üzülüyoruz. Gençlerin yoğun yaşamadığı mahalleye halı saha yapmak çok gereksiz. Bu davranışından dolayı Çivril Belediyesini kınıyoruz” diyerek, yapılacak yatırımların mahalleye has beklentilere göre yapılması gerektiğini belirttiler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=